Tag Archive: ząb

ząb

uśmiech

Czy w istocie potrafimy zadbać o swoje zęby?

Jeśli nie chcielibyśmy pewnie straszyć ludzi swoją prezencją, musimy wziąć się za błyskawiczną naprawę chociażby stanu swojego uzębienia. Może teraz aż tak bardzo beznadziejnie raczej nie ma, ale nie zapominajmy, że gdy będziemy nieco starsi, bez wątpienia zauważymy, iż wieloletnie zaniedbania sprawiły, że posiadamy zaniedbane uzębienie. Porady dla pragnących dobrze dbać o swoje zęby. Aby nareszcie były czyste, bialutkie, zdrowe.
Sprzęt dentystyczny

Strategia walki lekarzy stomatologów ze schorzeniem uzębienia i dziąseł, które nazywa się paradantozą.

Nie raz pacjenci użalają się swym dentystom, że w czasie gryzienia twardych produktów odczuwają ból, a przy myciu zębów miewają krwawienia z dziąseł. Powodem owych dolegliwości może być np. zła szczoteczka albo pasta lub zła metoda mycia zębów. Prowadzi to do odsłonięcia szyjek zębowych, czyli korzeni, a w konsekwencji do ich nadwrażliwości i boleści.
dentysta

Wizyty u dentysty – w jaki sposób wybrać dobrego lekarza?

Niby każdy z nas jest w stanie powymieniać wielu doktorów, jednak, chociaż wiemy, po co oni są to nie za często do nich chodzimy. Dopiero, kiedy będzie nas coś boleć stwierdzamy, że warto wyruszyć do lekarza. Najczęściej jest tak, kiedy rozpoczynają nas boleć zęby. Niestety dentysta jest doktorem, do którego wiele osób nie chadza zbyt często. Tymczasem chodzenie do lekarza powinno być czymś regularnym. Nie możemy ot tak sobie, najzwyczajniej pójść do stomatologa dopiero wtedy, gdy zaczną nas boleć zęby.
dentysta

Gabinet stomatologiczny Gdańsk ma dobrze urządzony

Stomatolog wykorzystuje z mnóstwa korzystnych urządzeń
Rzadko kto uwielbia wizyty u doktora, nawet gdy nie wiążą się one z najmniejszym bólem, więc tym bardziej nie powinno nas dziwić, że jeszcze mniejsza grupka osób z zadowoleniem chodzi do stomatologa. Nie mniej trzeba powiedzieć, że nie musi to okazać się bolesne spotkanie, ponieważ obecnie jest sporo różnych narzędzi i leków, które powodują, że nawet nie poczujemy, że coś mamy robione przy zębie.