Tag Archive: społeczeństwo

społeczeństwo

rozwód

Skomplikowane doznania rozwodowe

Małżonkowie posiadają równowartościowe prawa i zobowiązania w małżeństwie. Są obowiązani do wspólnego pożycia, do wzajemnej pomocy i lojalności, także do współdziałania dla dobra familii, którą poprzez swój związek ustanowili. Są niestety przypadki kiedy między współmałżonkami nastąpił całkowity i stały rozpad pożycia. W takim przypadku każdy z partnerów ma prawo domagać się, by sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód.

Opieka nad słabszymi – to pokazuje nasze współczucie i charakter. Nie zapominajmy, że nasze dobre samopoczucie nie będzie trwało zawsze, warto więc o nich dbać

Zawsze powinniśmy utrzymywać zasadę, iż ochrona należy się tym słabym, najbardziej podatnym na zagrożenia. Do takiej grupy zaliczyć można dzieci, niepełnosprawnych lub zwierzęta. To w jaki sposób podchodzimy do takich ludzi oraz zwierząt świadczy o nas, naszej kulturze, o tym jak umiemy wczuć się w sytuację innych oraz naszym człowieczeństwie. W naszym kraju wiele trzeba jeszcze uczynić na tej płaszczyźnie, ale już widoczne są te dobre sygnały, które pokazują, że życie tych ludzi, oraz potrzebujących pomocy zwierząt, stale się poprawia.
firma

Ciekawy pomysł na założenie swojej firmy

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej niewątpliwie jest nadzwyczaj ciekawmy sposobem na uzyskiwanie dochodu. Z dnia na dzień okazuje się, że coraz większa część naszego społeczeństwa pragnie zarabiać w ten sposób, co bez wątpliwości jest zjawiskiem niesłychanie pozytywnym. Pobudzanie naszej kreatywności oraz przedsiębiorczości po wielokroć ma bardzo pozytywny wpływ na stan naszej gospodarki.
Przed wizytą sprawdź lekarza!

Jak zwalczyć nieśmiałość i wziąć życie w swoje ręce?

Bojaźń przed wyśmianiem, zła ocena ze strony innych, słabość, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to jedne z objawów lęku społecznego. Może on przybierać różnorodne formy, inną dynamikę i moc, zależnie od cech człowieka. Osoba nieśmiała czuje się nie rzadko zażenowana i ostrożna w kontaktach, a jej działania cechują się ciągłą nieśmiałością i wycofaniem.