Tag: seniorzy

seniorzy

Czy starszy wiek będzie nudny i nijaki?

Dla wielu osób starszy wiek kojarzy się z marazmem i nudą, bo co w końcu można robić jeśli się ma ponad siedemdziesiąt lat? I rzeczywiście tacy ludzie spędzają swoje ostatnie lata bardzo nudny sposób, choć często jest wokół nich dużo możliwości, z których osoby w podeszłym wieku mogą korzystać. Potrzeby starszych osób są w coraz większym stopniu dostrzegane, i organizuje się dla nich coraz więcej różnorodnych zajęć.

Fit

Oferty dedykowane osobom starszym. Co warto wiedzieć?

Od dawna wiadome jest, że ludzie starsi mają specjalne wymagania, często o wiele większe niż pozostałe osoby. Wiek podeszły wiąże się bowiem przykładowo ze znacznym obniżeniem sprawności fizycznej, jak również ze zwiększonym ryzykiem zapadania na różnorodne dolegliwości. Osoby starsze potrzebują więc przede wszystkim troskliwej opieki zdrowotnej i nie tylko. Niedopuszczalne jest na przykład, by osoba w podeszłym wieku była pozostawiona sama sobie.

Fit

Czy dom spokojnej starości to złe miejsce? Opis domów seniora a także ich plusów

Istnieje powszechne twierdzenie, że dom spokojnej starości jest czymś złym, a zakwaterowanie tam kogoś z rodziny jest oznaką podłość oraz brak skrupułów. Nie da się ukryć dom seniora nie powinien kojarzyć się czegoś miłego dla osób, które nigdy tam nie były.

Fit