Tag Archive: psychoterapia

psychoterapia

Przed wizytą sprawdź lekarza!

Jak zwalczyć nieśmiałość i wziąć życie w swoje ręce?

Lęk przed ośmieszeniem, krytyka ze strony innych, ból brzucha, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to jedne z objawów lęku społecznego. Może on mieć różnorakie formy, inną dynamikę i nasilenie, w zależności od cech człowieka. Osoba nieśmiała jest często zażenowana i czujna w kontaktach z innymi, a jej działania są nacechowane bojaźliwością i unikami.
psychoterapeuta

Kłopoty natury psychicznej to oznaka naszej epoki. Są coraz bardziej częste, całe szczęście dostępna jest odpowiednia pomoc

Codzienne życie jest w stanie dać w kość nawet najbardziej odpornym. Pogoń za powodzeniem, troska o najbliższych, coraz większe ambicje i inne niespodziewane wydarzenia, to tylko wierzchołek góry lodowej. Gdzieś bowiem znajduje się miejsce, w jakim kumulują się te wszystkie stresy, jakich nie odreagowaliśmy lecz skryliśmy głęboko, żeby nie utrudniały nam codziennego życia. I dopóki jest okej, dalej odpowiednio działamy i wszystko gra, to nawet nie myślimy o swojej psychicznej kondycji. Mniej korzystnie, kiedy kłopoty emocjonalne staną się tak silne, iż przestaniemy normalnie funkcjonować. W takiej sytuacji być może będziemy zmuszeni skorzystać z właściwej pomocy, na przykład z psychoterapii.
psychoterapeuta

Psychoterapia zajmuje się każdymi zaburzeniami funkcjonowania człowieka związanymi z jego myślami, emocjami, poglądami i postępowaniem

Coraz więcej ludzi korzysta z usług terapeutycznych, ponieważ jest szerokie zapotrzebowanie. Psychoterapeuci mają profesjonalne wykształcenie i zdolności, jakie dopomagają w terapii rozlicznych zaburzeń związanych z odżywianiem, natręctw, a również wszelkich nałogów chemicznych takich jak nałóg alkoholowy czy też narkomania bądź behawioralnych takich jak gry hazardowe, zakupoholizm czy też pracoholizm.
szpital

Psychoterapia w przypadku problemów ze snem i odżywianiem

Do obszaru badawczego psychologii oraz psychoterapii zalicza się różnego rodzaju zaburzenia. Psycholog jednak interesuje się tematem od bardziej ogólnej strony, psychoterapeuta z kolei ma za zadanie podjąć się terapii. Terapia taka może mieć różne formy zależnie od rodzaju zaburzenia, jego stopnia zaawansowania, jak również od samego pacjenta. Terapia musi być bowiem dostosowana konkretnie do człowieka, ponieważ ludzie są różni i wymagają innych środków. O zainteresowaniu pomocą psychologiczną świadczyć może częstotliwość wyszukiwania fraz typu „psycholog Wrocław” w Internecie. Specjaliści zajmują się terapią rozmaitych schorzeń. Do stosunkowo częstych należą zaburzenia snu oraz odżywiania.
psychoterapia

Kiedy jest konieczny psychoterapeuta Wrocław

W życiu musimy sobie radzić z przeróżnymi kłopotami. Bywają jednak w życiu sytuacje przerastające możliwości poradzenia sobie z prywatnymi kłopotami. Gdy występuje sytuacja, kiedy mamy trudności w kontaktach z innymi ludźmi, czy mamy zaburzenia żywienia, psychoterapeuta Wrocław okaże się konieczny. Psychoterapeuta, to osoba zajmująca się długoterminową kuracją, posiadającą na celu dokonanie scharakteryzowanej zmiany w codziennym funkcjonowaniu. Długość takiej formy pomocy jest w stanie trwać od kilku spotkań do nawet kilku lat.
depresja

Terapie psychoterapeutyczne w Krakowie – o czym warto wiedzieć

Współczesność niesie ze sobą wiele wygód, ale także pewną dozę wymogów , jak również stresu. Niektóre kłopoty związane ze schorzeniami psychicznymi lub nadmiarem stresu, te jak depresja, uzależnienia lub nerwica, zyskały w dwudziestym pierwszym wieku status schorzeń cywilizacyjnych. Na szczęście, wiele z owych przeszkód da się przezwyciężyć oraz całkowicie zwalczyć – psychologia oraz psychiatria są obecnie znacznie mocniej zaawansowane, niż kiedyś. Nie powinno się taić jakichkolwiek trudności ze zdrowiem – sprawna terapia umie o wiele polepszyć działanie pacjentów.
terapia grupowa

Czy warto iść do terapeuty? Pomaga, czy jednak szkodzi

W obecnych czasach, gdy wszyscy zaczynają zdawać sobie sprawę, iż sporo kwestii potrafią zrobić lepiej i zawodowo, znakomitym sposobem na ulżenie sobie i wyleczenie własnej głowy jest terapia psychologiczna. Obecnie wizyty u psychologa nie są już wstydem, a świadczą o tym, iż człowiek jest modny, dba o swoje zdrowie emocjonalne a także wie, iż w wielu sprawach z którymi się zmaga, może mu pomóc osoba z zewnątrz, czyli zawodowiec, psycholog. Nie da się ukryć, że psychologowie pomagają dość wielu ludziom pokonywać własne demony, wyleczyć depresję, czy choćby uwierzyć w siebie – zbudować poczucie własnej wartości.
psychoterapia

W jaki sposób psychologia radzą sobie z długotrwałym stresem

Obecne czasy charakteryzują się bardzo wysokim ogólnym poziomem stresu. Bierze się to w dużym stopniu z dużego tempa życia, co natomiast bierze się z faktu, że wielu ludzi pracuje w dużych firmach, w których stawia się w pierwszej kolejności na bardzo dynamiczny rozwój kariery zatrudnionych ludzi. Wysoki poziom stresu ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka.