Tag Archive: psychoterapia

psychoterapia

szpital

Psychoterapia w przypadku problemów ze snem i odżywianiem

Do zainteresowań psychologii oraz psychoterapii zaliczyć można różnego typu zaburzenia. Psycholog jednak zajmuje się tym od bardziej ogólnej strony, psychoterapeuta natomiast ma za zadanie zorganizować terapię. Terapia ta przybiera zróżnicowane formy w zależności od typu zaburzenia, jego poziomu zaawansowania, a także od osoby pacjenta. Terapia musi być bowiem dopasowana konkretnie do pacjenta, z racji tego że ludzie są różni i wymagają różnych środków. O zapotrzebowaniu na pomoc psychologa świadczy częstotliwość wyszukiwania fraz takich jak „psycholog Wrocław” w Internecie. Psychoterapeuci prowadzą terapię różnego typu schorzeń. Do nawet częstych należą problemy ze snem oraz z odżywianiem.
Przed wizytą sprawdź lekarza!

Jak zwalczyć nieśmiałość i wziąć życie w swoje ręce?

Obawa przed ośmieszeniem, zła ocena ze strony innych, pocenie dłoni, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to jedne z objawów lęku społecznego. Może on przybierać różne formy, inną dynamikę i moc, w zależności od cech danego człowieka. Osoba nieśmiała czuje się często zażenowana i ostrożna w kontaktach, a jej działania cechują się ciągłą nieśmiałością i unikami.
psychoterapia

Kiedy jest konieczny psychoterapeuta Wrocław

W życiu musimy sobie radzić z przeróżnymi kłopotami. Bywają jednak w życiu sytuacje przerastające możliwości poradzenia sobie z prywatnymi kłopotami. Gdy występuje sytuacja, kiedy mamy trudności w kontaktach z innymi ludźmi, czy mamy zaburzenia żywienia, psychoterapeuta Wrocław okaże się konieczny. Psychoterapeuta, to osoba zajmująca się długoterminową kuracją, posiadającą na celu dokonanie scharakteryzowanej zmiany w codziennym funkcjonowaniu. Długość takiej formy pomocy jest w stanie trwać od kilku spotkań do nawet kilku lat.
depresja

Terapie psychoterapeutyczne w Krakowie – o czym warto wiedzieć

Współczesność niesie ze sobą wiele wygód, ale także pewną dozę wymogów , jak również stresu. Niektóre kłopoty związane ze schorzeniami psychicznymi lub nadmiarem stresu, te jak depresja, uzależnienia lub nerwica, zyskały w dwudziestym pierwszym wieku status schorzeń cywilizacyjnych. Na szczęście, wiele z owych przeszkód da się przezwyciężyć oraz całkowicie zwalczyć – psychologia oraz psychiatria są obecnie znacznie mocniej zaawansowane, niż kiedyś. Nie powinno się taić jakichkolwiek trudności ze zdrowiem – sprawna terapia umie o wiele polepszyć działanie pacjentów.
psychoterapeuta

Psychoterapia zajmuje się każdymi zaburzeniami funkcjonowania człowieka związanymi z jego myślami, emocjami, poglądami i postępowaniem

Coraz to więcej ludzi korzysta z usług terapeutycznych, bo jest wielkie zapotrzebowanie. Terapeuci posiadają profesjonalne wykształcenie oraz kwalifikację, jakie pomagają w leczeniu różnorodnych zaburzeń powiązanych z odżywianiem, natręctw, a także wszelkich nałogów chemicznych takich jak nałóg alkoholowy czy też uzależnienie od narkotyków bądź behawioralnych takich jak hazard, zakupoholizm czy pracoholizm.
psychoterapeuta

Kłopoty natury psychicznej to oznaka naszej epoki. Są coraz bardziej częste, całe szczęście dostępna jest odpowiednia pomoc

Codzienne życie jest w stanie dać w kość nawet najbardziej odpornym. Pogoń za sukcesem, troska o najbliższych, coraz większe ambicje i pozostałe niespodziewane wydarzenia, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Gdzieś bowiem czai się miejsce, w jakim kumulują się te wszystkie stresy, jakich nie odreagowaliśmy tylko umieściliśmy głęboko, aby nie utrudniały nam codziennego życia. I dopóki jest okej, dalej odpowiednio działamy i wszystko gra, to nawet nie myślimy o swojej kondycji psychicznej. Gorzej, gdy kłopoty emocjonalne staną się tak znaczące, że przestaniemy zwyczajnie funkcjonować. W takiej sytuacji być może będziemy zmuszeni korzystać z właściwej pomocy, przykładowo z psychoterapii.
terapia grupowa

Czy warto iść do terapeuty? Pomaga, czy jednak szkodzi

W obecnych czasach, gdy wszyscy zaczynają zdawać sobie sprawę, iż sporo kwestii potrafią zrobić lepiej i zawodowo, znakomitym sposobem na ulżenie sobie i wyleczenie własnej głowy jest terapia psychologiczna. Obecnie wizyty u psychologa nie są już wstydem, a świadczą o tym, iż człowiek jest modny, dba o swoje zdrowie emocjonalne a także wie, iż w wielu sprawach z którymi się zmaga, może mu pomóc osoba z zewnątrz, czyli zawodowiec, psycholog. Nie da się ukryć, że psychologowie pomagają dość wielu ludziom pokonywać własne demony, wyleczyć depresję, czy choćby uwierzyć w siebie – zbudować poczucie własnej wartości.
psychoterapia

W jaki sposób psychologia radzą sobie z długotrwałym stresem

Obecne czasy charakteryzują się bardzo wysokim ogólnym poziomem stresu. Bierze się to w dużym stopniu z dużego tempa życia, co natomiast bierze się z faktu, że wielu ludzi pracuje w dużych firmach, w których stawia się w pierwszej kolejności na bardzo dynamiczny rozwój kariery zatrudnionych ludzi. Wysoki poziom stresu ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka.