Tag Archive: prawo

prawo

Papiery

Dzierżenie patentu na własny wynalazek to sprawa kluczowa, która gwarantuje ochronę własności intelektualnej i przeszkodę dla nieuczciwej konkurencji

W przypadku kiedy pragnie się nie dopuścić do nieporozumień w ówczesnej gospodarce, patent jest niezwykle istotną możliwością ochrony. Najnowsze techniki rozwoju oparte są na prawdę często na innowacyjności i twórczości. Często może to być dublowane i rozpowszechniane bez pozwolenia twórcy. Co robić w takiej sytuacji, aby uchronić swoje idee i nie pozwolić na to, by nieuczciwa konkurencja niszczyła nasze dobra?
firmowe dokumenty

Czemu tak ważne jest niszczenie dokumentów? Co warto wiedzieć w tym temacie?

Jak pomyślimy o różnych dokumentach to najpewniej zobaczymy proces ich tworzenia, ich coraz większą ilość. Dopiero jak będzie ich zbyt dużo pojawi się myśl o ich zniszczeniu. Do niedawna najprostszym sposobem było się ich pozbycie, lecz jak to bezsensowny pomysł pokazują różnorakie historie – kiedy ktoś niepowołany znajduje tego typu dokument i stosuje to do swoich niecnych celów. Stąd też od określonego czasu coraz bardziej powszechne jest profesjonalne niszczenie dokumentów. Dzięki temu zabiegowi możemy być pewni, że różnorodne – bardziej i mniej niezbędne – dokumenty zostaną tak zniszczone, iż nie będzie możliwości ich odtworzyć.

Przeszkody w prowadzeniu działalności gospodarczej

W naszej dzisiejszej rzeczywistości możemy dostrzec, iż tworzy się coraz większa liczba nowych firm w pewnym, obranym przez nas przedziale czasowym. Wolny rynek stale się rozwija i zaznacza własną obecność właśnie w taki sposób. Jego fundamentalną zasadą jest to, iż dosłownie każdy może rozpocząć działalność gospodarczą zgodnie z własnymi przekonaniami.
prawo

Należy przekonać się w czym pomoże nam radca prawny z Wrocławia

Przy sprawach prawnych nie możemy mieć żadnych wątpliwości

Od czasu do czasu zjawiają się sprawy powiązane z prawem, które musimy rozwikłać w odpowiedni sposób, tak by wyjść z nich silną ręką, ale jak mamy to robić, jeśli nie znamy się na tych przeróżnych sprawach? Wtedy idealnie zadziałamy, gdy wyszukamy specjalisty, który będzie w stanie wyjaśnić nam te wszelkie zawiłości, pomoże nam stworzyć właściwe pismo, a do tego jeszcze wszystko przedstawić w odpowiedni sposób, tak że na przyszłość będziemy wiedzieli, że to właśnie do niego musimy się wybrać. Ale jak znaleźć takiego człowieka i kto właściwie musi się nim okazać, tak abyśmy mieli pewność, że za własne usługi nie zarządza od nas nazbyt dużo pieniędzy?
firma - fotografia

Poszukiwania zatrudnienia – co może być pomocne w znalezieniu zatrudnienia

Współcześnie rynek pracy w Polsce coraz bardziej się rozwija. Zmniejsza się bezrobocie, ludzie mają coraz większą możliwość znalezienia zatrudnienia w firmie która ich interesuje. Prowadzone są różnorakie szkolenia które pomagają nam w znalezieniu pożądanej pracy. Ponadto, możemy nawet skorzystać z porad specjalnie wykształconego trenera personalnego, który precyzyjnie pokieruje nas w sytuacjach takich jak rozmowa o pracę czy staranie się o awans

.

dokumenty na biurku

Podstawowe dokumenty do wypowiedzenia pracy w stosunku do zatrudnionej osoby

Wypowiedzenie pracy zawsze jest związane z obowiązkiem dopełnienia ustalonych obowiązków, z czego koniecznie powinien zdawać sobie sprawę każdy, kto posiada własną firmę. Na szczęście z pomocą gotowych wzorów wypowiedzenia nie jest to kłopotliwe zadanie, także dla osób, które nie mogą pochwalić się doświadczeniem w tym zakresie. Warto zaznaczyć, że niemało potrzebnych wiadomości odnośnie tej kwestii można odnaleźć w Internecie.
praca

Jak efektywnie dochodzić swoich praw w sieci? Mały poradnik dla tych, którzy cenią własne prawa autorskie i nie chcą pozwalać na ich łamanie

W współczesnych czasach sporo osób publikuje swoją nader szeroko rozumianą twórczość w internecie. Jeżeli dla przykładu prowadzisz bloga, wówczas także zamieszczasz w sieci swoją twórczość – pewnie każdy z rozpoznawalnych blogerów nie raz spotkał się z sytuacją, kiedy ktoś zabrał sobie jego fotografię czy tekst i przedstawił jako swoje.
Dostawca

Punkty badań i kontroli – jaka jest ich rola?

Producenci maszyn są zobowiązani do przeprowadzenia procedury oceny zgodności swoich maszyn zgodnie z wymaganiami określonej prawem dyrektywy (tak zwanej Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE), która opisuje znormalizowany poziom bezpieczeństwa, gwarantujący luźny przepływ materiałów na terenie UE. Poprzez sporządzenie oświadczenia zgodności i sygnowanie jej literami CE gwarantują oni, że urządzenie lub towar spełnia wszystkie zasadnicze wymagania tego przepisu dotyczące zdrowia i ograniczenia do minimum źródeł niebezpieczeństwa.
prawo

Kancelaria dla radców prawnych

Gdziekolwiek byśmy się nie pojawili obowiązują tam jakieś prawa. O ile w naszym kraju powinniśmy mieć świadomość mniej więcej, co jest dozwolone, a co jest zakazane, o tyle poza granicami Polski możemy mieć problem. Mimo, że rzeczywistość jest taka, że mnóstwo obywateli Polski nie ma zbyt wielkiego pojęcia o naszym prawie. Sporo ludzi nigdy nie miało w rękach Konstytucji, a to jak wiadomo najważniejszy akt prawny naszego państwa. Tak, więc każda kancelaria radcy prawnego jest niezmiernie ważna.