Tag Archive: prawo

prawo

windykacja

Sprzedaż spółek w stolicy – szybkie podsumowanie branży

Los płata różne figle. Niestety czasami stajemy przed dziwnymi sytuacjami, z rozstrzygnięciem których miewamy znaczne trudności. Nie wypływa to z naszej niezaradności, lecz z zawiłości systemu oraz systemów prawa, z którymi normalny obywatel na co dzień nie ma żadnej styczności.
Wyraźnym przykładem niemiłych sytuacji może być próba odebrania pieniędzy od dłużnika.
prawo

Kancelaria dla radców prawnych

Gdziekolwiek byśmy się nie pojawili obowiązują tam jakieś prawa. O ile w Polsce powinniśmy wiedzieć mniej więcej, co można, a co jest zakazane, o tyle poza granicami Polski można mieć problem. Chociaż prawda jest taka, że sporo Polaków nie ma za dużego pojęcia o polskim prawie. Wielu ludzi nigdy nie trzymało w dłoniach Konstytucji, a to jak wiadomo najistotniejsze akt prawny w naszym kraju. Z tego powodu każda kancelaria radcy prawnego jest bardzo potrzebna.
poradnictwo

Bezpłatne porady

Żywot w dzisiejszym świecie dla wielu ludzi sprawia dużo przeszkód i problemów. Notoryczne zmagania się z kłopotami życia codziennego niosą ze sobą niemało trudności zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Dla wielu osób, ich kłopoty przerastają ich możliwości, wobec tego powinny zwrócić się do fachowców, którzy udzielają im darmowych porad. Aktualnie rośnie liczba ludzi korzystających z darmowych porad prawnych, co związane jest ze zubożeniem społeczeństwa. Ponieważ porady udzielane w biurach prawnych są kosztowne i nie każdego na nie stać, dlatego tak wielu ludzi ceni sobie darmowe porady i chętnie korzysta z takiej możliwości.
Papiery

Dzierżenie patentu na własny wynalazek to sprawa kluczowa, która gwarantuje ochronę własności intelektualnej i przeszkodę dla nieuczciwej konkurencji

W wypadku gdy pragnie się uniknąć poróżnień w obecnej gospodarce, patent jest niesamowicie ważną możliwością ochrony. Współczesne mechanizmy rozwijania się opierane są niezmiernie często na innowacji i geniuszu. Często może to być kopiowane i udostępniane bez pozwolenia twórcy. Co zrobić w takiej sytuacji, by ochronić swoje idee i nie pozwolić na to, by nieuczciwa konkurencja niszczyła nasze dobra?
firmowe dokumenty

Czemu tak ważne jest niszczenie dokumentów? Co warto wiedzieć w tym temacie?

Jak pomyślimy o różnych dokumentach to najpewniej zobaczymy proces ich tworzenia, ich coraz większą ilość. Dopiero jak będzie ich zbyt dużo pojawi się myśl o ich zniszczeniu. Do niedawna najprostszym sposobem było się ich pozbycie, lecz jak to bezsensowny pomysł pokazują różnorakie historie – kiedy ktoś niepowołany znajduje tego typu dokument i stosuje to do swoich niecnych celów. Stąd też od określonego czasu coraz bardziej powszechne jest profesjonalne niszczenie dokumentów. Dzięki temu zabiegowi możemy być pewni, że różnorodne – bardziej i mniej niezbędne – dokumenty zostaną tak zniszczone, iż nie będzie możliwości ich odtworzyć.

Przeszkody w prowadzeniu działalności gospodarczej

W naszej dzisiejszej rzeczywistości możemy dostrzec, iż tworzy się coraz większa liczba nowych firm w pewnym, obranym przez nas przedziale czasowym. Wolny rynek stale się rozwija i zaznacza własną obecność właśnie w taki sposób. Jego fundamentalną zasadą jest to, iż dosłownie każdy może rozpocząć działalność gospodarczą zgodnie z własnymi przekonaniami.
prawo

Należy przekonać się w czym pomoże nam radca prawny z Wrocławia

Przy sprawach prawnych nie możemy mieć żadnych wątpliwości

Od czasu do czasu zjawiają się sprawy powiązane z prawem, które musimy rozwikłać w odpowiedni sposób, tak by wyjść z nich silną ręką, ale jak mamy to robić, jeśli nie znamy się na tych przeróżnych sprawach? Wtedy idealnie zadziałamy, gdy wyszukamy specjalisty, który będzie w stanie wyjaśnić nam te wszelkie zawiłości, pomoże nam stworzyć właściwe pismo, a do tego jeszcze wszystko przedstawić w odpowiedni sposób, tak że na przyszłość będziemy wiedzieli, że to właśnie do niego musimy się wybrać. Ale jak znaleźć takiego człowieka i kto właściwie musi się nim okazać, tak abyśmy mieli pewność, że za własne usługi nie zarządza od nas nazbyt dużo pieniędzy?
firma - fotografia

Poszukiwania zatrudnienia – co może być pomocne w znalezieniu zatrudnienia

Współcześnie rynek pracy w Polsce coraz bardziej się rozwija. Zmniejsza się bezrobocie, ludzie mają coraz większą możliwość znalezienia zatrudnienia w firmie która ich interesuje. Prowadzone są różnorakie szkolenia które pomagają nam w znalezieniu pożądanej pracy. Ponadto, możemy nawet skorzystać z porad specjalnie wykształconego trenera personalnego, który precyzyjnie pokieruje nas w sytuacjach takich jak rozmowa o pracę czy staranie się o awans

.

dokumenty na biurku

Podstawowe dokumenty do wypowiedzenia pracy w stosunku do zatrudnionej osoby

Wypowiedzenie pracy zawsze jest związane z obowiązkiem dopełnienia ustalonych obowiązków, z czego koniecznie powinien zdawać sobie sprawę każdy, kto posiada własną firmę. Na szczęście z pomocą gotowych wzorów wypowiedzenia nie jest to kłopotliwe zadanie, także dla osób, które nie mogą pochwalić się doświadczeniem w tym zakresie. Warto zaznaczyć, że niemało potrzebnych wiadomości odnośnie tej kwestii można odnaleźć w Internecie.
praca

Jak efektywnie dochodzić swoich praw w sieci? Mały poradnik dla tych, którzy cenią własne prawa autorskie i nie chcą pozwalać na ich łamanie

W współczesnych czasach sporo osób publikuje swoją nader szeroko rozumianą twórczość w internecie. Jeżeli dla przykładu prowadzisz bloga, wówczas także zamieszczasz w sieci swoją twórczość – pewnie każdy z rozpoznawalnych blogerów nie raz spotkał się z sytuacją, kiedy ktoś zabrał sobie jego fotografię czy tekst i przedstawił jako swoje.