Tag Archive: prawo

prawo

prawo

Kancelaria dla radców prawnych

Gdziekolwiek byśmy się nie zjawili obowiązują tam jakieś prawa. O ile w naszym kraju powinniśmy wiedzieć mniej więcej, co jest dozwolone, a co jest zakazane, o tyle poza granicami Polski możemy posiadać problem. Choć rzeczywistość jest taka, że bardzo wielu Polaków nie ma za dużego pojęcia o naszym prawie. Wielu ludzi nigdy nie trzymało w rękach Konstytucji, a to jak wiadomo najistotniejsze akt prawny w naszym państwa. Dlatego każda kancelaria radcy prawnego jest na wagę złota.
firma - fotografia

Poszukiwania zatrudnienia – co może być pomocne w znalezieniu zatrudnienia

Współcześnie rynek pracy w Polsce coraz bardziej się rozwija. Zmniejsza się bezrobocie, ludzie mają coraz większą możliwość znalezienia zatrudnienia w firmie która ich interesuje. Prowadzone są różnego rodzaju szkolenia które pomagają nam w znalezieniu pożądanej pracy. Co więcej, możemy także skorzystać z porad specjalnie wykształconego trenera personalnego, który precyzyjnie pokieruje nas w chwilach takich jak rozmowa o pracę czy ubieganie się o awans

.

firmowe dokumenty

Czemu tak ważne jest niszczenie dokumentów? Co warto wiedzieć w tym temacie?

Jak pomyślimy o dokumentach to najpewniej ujrzymy proces ich stwarzania, ich coraz większą ilość. Dopiero jak będziemy mieli ich zbyt wiele pojawią się myśli o ich zniszczeniu. Jeszcze niedawno najbardziej łatwym sposobem było się ich pozbycie, lecz jak to bezsensowny pomysł pokazują różnorakie historie – gdy ktoś niepowołany trafia na tego rodzaju dokument i stosuje to do swoich niecnych celów. Stąd też od określonego czasu coraz bardziej znane jest profesjonalne niszczenie dokumentów. Dzięki temu zabiegowi można być pewnym, iż wszelkie – bardziej i mniej ważne – dokumenty będą tak zniszczone, że nie będzie możliwości ich odtworzyć.
smutek

Korzystne przeobrażenia obyczajowe w naszym świecie powodują problemy. Jak sobie z nimi radzić i czy warto skorzystać z pomocy psychologa ?

Odmienia się nasz świat. Zmiany tyczą się prawie wszelkiej sfery naszego życia zacząwszy od gospodarki, aż po sferę prywatną. Przekształcają się np. funkcje społeczne. Nie jest w dzisiejszych czasach niczym nadzwyczajnym widok młodego ojca ze spacerówką na spacerze bądź na zakupach z maluchami. Panowie mają identyczne prawo do urlopu tacierzyńskiego jak ich partnerki. Jednym słowem, nowocześni faceci w szeregu przypadków wiedzą jak ważne jest aktywne uczestnictwo w wychowaniu własnych pociech. Jeszcze pokolenie wstecz nie było to tak naturalne.
dokumenty na biurku

Podstawowe dokumenty do wypowiedzenia pracy w stosunku do zatrudnionej osoby

Wypowiedzenie pracy każdorazowo jest związane z koniecznością dopełnienia ustalonych obowiązków, o czym koniecznie powinien być świadomy każdy, kto prowadzi własną firmę. Na szczęście z pomocą gotowych wzorów wypowiedzenia nie jest to problematyczne zadanie, również dla tych, którzy nie mają doświadczenia w tym zakresie. Należy nadmienić, że niemało potrzebnych wiadomości odnośnie tej kwestii można odszukać online.
prawo

Należy przekonać się w czym pomoże nam radca prawny z Wrocławia

Czy znamy się na prawie?

Czasem zjawiają się sprawy powiązane z prawem, które powinniśmy rozwikłać w właściwy sposób, tak aby wyjść z nich obronną ręką, ale jak mamy to wykonać, gdy nie znamy się na tych wszystkich zagadnieniach? Wtenczas idealnie wykonamy, gdy poszukamy eksperta, który będzie w stanie wyjaśnić nam te wszelkie zawiłości, pomoże nam napisać odpowiednie pismo, a do tego jeszcze wszystko zaprezentować w zrozumiały sposób, tak że na przyszłość będziemy rozumieli, że to właśnie do niego musimy się udać. Lecz jak wyszukać takiego człowieka oraz kto właściwie musi się nim okazać, tak abyśmy posiadali gwarancję, że za swoje usługi nie zarządza od nas nazbyt wiele finansów?
windykacja

Sprzedaż spółek w stolicy – szybkie podsumowanie branży

Los lubi płatać różne figle. Niestety czasami stajemy w obliczu dziwnych sytuacji, z rozwiązaniem których miewamy niemałe komplikacje. Nie wynika to z naszej niezaradności, lecz z zawiłości systemu i zasad prawa, z którymi przeciętny przedstawiciel społeczeństwa zwykle nie ma żadnej styczności.
Dobrym przykładem niecodziennych sytuacji jest próba wyegzekwowania pieniędzy od dłużnika.
praca

Jak efektywnie dochodzić swoich praw w sieci? Mały poradnik dla tych, którzy cenią własne prawa autorskie i nie chcą pozwalać na ich łamanie

W obecnych czasach mnóstwo osób zamieszcza swoją wielce szeroko rozumianą twórczość w sieci. Kiedy na przykład prowadzisz bloga, wówczas również zamieszczasz w sieci swoją twórczość – chyba każdy z popularnych blogerów nie raz spotkał się z sytuacją, kiedy ktoś zawłaszczy sobie jego zdjęcie czy tekst i przedstawił jako własne.
Papiery

Dzierżenie patentu na własny wynalazek to sprawa kluczowa, która gwarantuje ochronę własności intelektualnej i przeszkodę dla nieuczciwej konkurencji

W przypadku gdy pragnie się nie dopuścić do nieporozumień w obecnej gospodarce, patent jest niesamowicie ważną formą ochrony. Obecne formy rozwoju opierane są niezmiernie często na innowacji i pomysłowości. Często może to być kopiowane i rozpowszechniane bez zgody twórcy. Co zrobić w takiej sytuacji, by uchronić swoje pomysły i nie pozwolić na to, by nieuczciwa konkurencja niszczyła nasze dobra?
Młotek sędziego

Doradztwo prawne dla działalności gospodarczych

W dzisiejszych czasach coraz powszechniej mówi się o tym, że żyjemy w czasach globalizacji. Z tego powodu patrząc na aspekt spółek i ich wpływ na gospodarki państw, należy zwrócić uwagę na to, że niezbędnym stało się dopasowanie do elastycznego, globalnego otoczenia. Ważnym aspektem mającym związek z tym procesem jest między innymi to, że nieodzowne stało się kompletne poznanie systemów prawnych, tysięcy rozmaitych przepisów gwarantujących działalność gospodarczą w danym państwie. Z tego powodu obecnie każda kancelaria prawna spotyka się z mnóstwem rozmaitych użytkowników w postaci osób prawnych, a więc właśnie firm.
Dostawca

Punkty badań i kontroli – jaka jest ich rola?

Producenci maszyn są zobowiązani do wykonania czynności oceny zgodności swoich maszyn zgodnie z wymaganiami określonej prawem dyrektywy (tak zwanej Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE), jaka opisuje ustandaryzowany poziom bezpieczeństwa, zapewniający swobodny ruch produktów na terenie UE. Poprzez sporządzenie deklaracji zgodności i oznaczenie jej symbolem CE gwarantują oni, że urządzenie czy maszyna spełnia wszystkie elementarne wymagania tego dokumentu dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa.
poradnictwo

Bezpłatne porady

Żywot w dzisiejszym świecie dla wielu ludzi sprawia sporo przeszkód i problemów. Uporczywe zmagania się z kłopotami życia codziennego niosą ze sobą dużo problemów zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Dla wielu osób, ich trudności przerastają ich możliwości, toteż powinny zwrócić się do zawodowców, którzy udzielają im darmowych porad. Obecnie wzrasta ilość ludzi korzystających z darmowych porad prawnych, co powiązane jest ze zubożeniem społeczeństwa. Dlatego że wskazówki udzielane w gabinetach prawnych są kosztowne i nie każdego na nie stać, dlatego tak wielu ludzi ceni sobie darmowe porady i chętnie korzysta z tej możliwości.