Pomysłowi i zaradni rodzice przygotują pokój malucha za grosze! Sprawdź ich niezawodne sposoby!

zabawki dla dzieci
Wszystko, co jest do kupienia w sklepach z produktami dla dzieci, zwykle jest dla nas piękne, urocze i słodkie i pozytywnie się kojarzy. Kolorowe kocyki, śliczne ubranka i różne zabawki rozczulają nas, jednak ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Wizualizacje pokoi w katalogach czy ich realizacje w salonach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co nas stać. Jak rozwiązują ten problem pomysłowi rodzice?

Pokój dziecięcy
Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świat przychodzi upragnione dziecko, cała rodzina koncentruje się głównie na nim. Nie tylko zwracając uwagę na elementarne, codzienne potrzeby maluszka, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Armia wujków i cioć z radością obdarowuje maluszka matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

W ostatnim czasie ciekawym pomysłem na prezent dla dziecka są też podarki, które będą rosły razem z maluchem. Jednak praktyczni rodzice stawiają raczej na elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby ozdobić urządzone już wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem znaczącą różnicę stanowi zawieszenie nowych, barwnych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wymiana pudeł na zabawki. Skrawki materiałów można kupić za parę złotych na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca maksymalnie na jeden wieczór. Plastikowe, nietłukące osłonki za parę złotych na pewno dostaniemy w każdym większym markecie, zwłaszcza wiosną i latem. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Wybierzmy osłonki w ulubionych barwach naszego dziecka – sprawimy mu tym ogromną radość!

Dziecięcy pokoik
Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Jako dekoracje pokoju dziecięcego doskonale sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można umieszczać według własnych preferencji na każdej możliwej powierzchni. Ozdobić można nie tylko powierzchnie pionowe, ale też sufit, umieszczając na nim na przykład fluorescencyjne gwiazdki i księżyc. Jeśli umieścimy je blisko źródła światła, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając piękny efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampki. .

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno jest w naszych domach sporo, można umieszczać w plastikowych pudełkach, ale tańszym rozwiązaniem będzie duże kartonowe pudełko własnoręcznie pomalowane przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się modach, upodobaniach i potrzebach lepiej znaleźć sklep oferujący zabawki dla niemowląt. Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które się znudziły, możemy oddać innym, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach przeznaczonych dla mam do wymiany ubranek, zabawek czy książek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i zaproponować im też swoje, sprawdzone rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy najkorzystniejszych opcji.