Tag: podatki

podatki

Przekazanie 1% podatku na pomoc maluchom to właściwy pomysł

Jeśli dokładnie rozejrzymy się dookoła nas, to szybko dowiemy się, że jest wielu ludzi, którzy błagają o finansowe wsparcie, które potrzebne okazuje się być w działaniu ocalającym życie, albo które niezbędne okazuje się być do przemiany jakości tego życia.

Dziecięce trendy

Zagadnienia z obszaru ubezpieczeń – dlaczego należy je znać?

W dzisiejszych czasach spotyka nas coraz to więcej zdarzeń, w których znajomość pewnych pojęć może być bardzo przydatna. Tyczy się to jednakowo osób prywatnych, jak i prowadzących swoją działalność gospodarczą.

Style

Cena transferowa a dokumentacja podatkowa – na czym polega?

Każda osoba, która zobowiązana jest do prowadzenia dokumentacji podatkowej i rocznego rozliczenia, musi zaznajomić się z warunkami rynkowymi, jak i zaczerpnąć wiedzy u znającego temat. Ma to na celu obejście różnych kłopotów w przyszłości. W dostępnych również w Internecie materiałach trafić można na przepisy prawne i ich konkretną analizę wraz z opisem kolejnych przykładów, dzięki czemu wątpliwości wielu zostają w krótkim czasie rozwiane.

Style

Jak uniknąć problemów księgowych?

Księgowość oraz rachunkowość to takie branże na które zwłaszcza muszą zwracać własną uwagę nowi właściciele firm, którzy jeszcze nie do końca orientują się we wszelkiego rodzaju kwestiach mających związek z podatkami dochodowymi, zwrotami VAT, etc. Można tak naprawdę powiedzieć, że choć trochę się poprawia w kwestii księgowości oraz rachunkowości, to nadal należy niestety zachować szczególną ostrożność.

Style