Parę słów o leczeniu na własną rękę i ryzykiem jakie wiąże się z dostępem medykamentów

tabletki na dłoni
Jeśli kogoś dopada niespodziewana choroba, to oczywistym jest, że nieszczęśnik będzie się chciał jej jak najszybciej pozbyć. Przeważnie nie interesuje go, że takie dolegliwości są zwykle zwiastunem schorzenia toczącego organizm i powinny przede wszystkim zmotywować do udania się do lekarza.

Jeżeli coś będzie bolało tak bardzo, że nie da się normalnie działać, to jest zrozumiałe, że w pierwszej kolejności będzie się szukać sposobu żeby złagodzić ból, a dopiero później myśli się nad umówieniem terminu do specjalisty. A przecież branie jakichkolwiek lekarstw na własną rękę wiązać się będzie z jakimś ryzykiem. Może okazać się, że wystąpi uczulenie na składnik preparatu, lub też że lek będzie leczył całkowicie odmienne schorzenia, niż ktoś myślał. Pomijając czasami konieczne zbijanie gorączki która towarzyszy niektórym schorzeniom, takim jak przeziębienie czy grypa, albo sporadyczną poprawę bilansu witaminowego poprzez zażywanie suplementów, pozostałe preparaty powinny być zawsze konsultowane ze specjalistą. Bo nawet rutinoscorbin może być przedawkowany, a tran okaże się szkodliwym suplementem dla danej osoby.

tabletki
Autor: Surija / „Sray”
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo łatwej dostępności lekarstw i suplementów oraz konkurencyjnym cenom, możliwym przez ogromną ilość internetowych aptek, warto bardziej rozsądnie podchodzić do tego typu ofert (Rutinoscorbin 90 tabletek). Nie znaczy to wcale, że trzeba się ich unikać. Przeciwnie, przez tańsze metody funkcjonowania, apteki internetowe z powodzeniem konkurują ze zwykłymi placówkami, oferując większość leków w cenach znacznie niższych od apteki (www) na osiedlu.

tabletki
Źródło: http://sxc.hu/
Przysłowiowy tran można nie tylko zakupić taniej, ale dzięki możliwości dostępu do wielu serwisów równocześnie można wybrać odpowiadający smakiem – linki. Ważne będzie przy tym sprawdzenie wiarygodności sklepu. Może okazać sie bowiem, że za niską ceną idą niestety także znacznie gorsze warunki przechowywania produktów albo nieodpowiednia kontrola nad terminem ważności. W przypadku wyrobów medycznych obie rzeczy mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów.