Tag Archive: odpady

odpady

skup złomu

Zatroszcz się o nasze środowisko- miejsca odbioru odpadów z remontów oraz odpadów w postaci sprzętu AGD

W trakcie każdej sekundy na świecie produkowane jest mnóstwo odpadów. Dużo z nich nie da się w żaden sposób przetworzyć albo są to odpady, które w dużym stopniu zagrażają całemu środowisku. W trosce o środowisko powinniśmy w odpowiedni sposób gospodarować odpadami, aby nie szkodziły ani ludziom ani naturze.Z pewnością każdy z nas nie raz robił remont w mieszkaniu. W tym okresie powstaje bardzo dużo odpadów, na przykład gruz budowlany.
śmieci

Dalsza droga odpadów komunalnych

Czy odpady związane z nieprzemysłową działalnością człowieka mogą być problemem? Wystarczy odwiedzić okolice osiedlowych kontenerów na śmieci, a odpowiedź na postawione pytanie nasunie się sama. Przykry zapach, metal, drewno, zużyte sprzęty….
wysypisko odpadów

Co zrobić z śmieciami?

Corocznie ludzie wytwarzają setki tysięcy ton odpadów oraz śmieci, które zanieczyszczają naszą planetę. Niewielu z nas ma świadomość tego, jak duża liczba odpadów jest produkowana każdego dnia. Butelki z plastiku, najróżniejsze opakowania, kartony i pudełka a także niewykorzystana i nieświeża żywność – wszystko to w ogromnej ilości trafia do koszy, a następnie na wysypiska śmieci. Do tego dochodzi bardzo duża ilość nieczystości które pochodzą z działalności przemysłowej, z najróżniejszych usługowych i produkcyjnych zakładów.
skup

Czemu warto odnosić zużyte surowce do specjalnych skupów.

Problemem ludzi jest to, że produkują oni ogromne ilości odpadów. I im jakieś społeczeństwo będzie miało wyższy poziom, tym będzie ich więcej, bardzo dobrze to widać na przykładzie zachodnich krajów. Ogromne ilości jednokrotne używanych opakowań, kartonów i butelek przyczyniają się do coraz większego zaśmiecania Ziemi, ale także powodują, że trzeba je ciągle produkować.
wywóz odpadów

Dziś ekologia to wyjątkowo ważna sprawa, każdy musi być świadom, jak postąpić przy gospodarowaniu odpadkami

Dzisiaj bardzo dużo uwagi poświęca się kwestii ekologii i ochrony środowiska. Robi się co tylko można, by jak najbardziej odciążyć naturę od zanieczyszczeń i odpadów powstających w wyniku działalności ludzkiej. Zakłady przemysłowe stanowią znaczne zagrożenie dla środowiska naturalnego, przez co bardzo istotne jest, by działać w zgodzie z określonymi zasadami i odpowiednio gospodarować powstałymi odpadami.
kontenery na śmieci na posesji

Jak pozbyć się przedmiotów i czemu jest tak to istotne? Naprawdę nie ma sensu składować niepotrzebnych rzeczy w domu

Składowanie różnych rzeczy niekiedy oznacza chorobę. Nie ma kłopotu, jak faktycznie gromadzimy przedmioty, których używamy i które są nam konieczne. Trudność pojawia się jednakowoż w momencie, kiedy zbieractwo przybiera coraz groźniejszą postać i zbieramy wtedy praktycznie wszystko co jest możliwe.
szpital

O tym jak ważna jest prawidłowa utylizacja zagrażających środowisku odpadów. Co powinniśmy wiedzieć o tej tematyce?

Wszystko ma przeznaczone miejsce, każda rzecz powinna gdzieś należeć. Kiedy pomyślimy o śmieciach to na co dzień nie myślimy nad tym, bo to rzecz mało ważna. Od kiedy weszła w życie nowa ustawa o segregacji śmieci sprawa trochę się skomplikowała, lecz jak pokazuje praktyka ludzie raczej przyzwyczaili się do tej zmiany. Mimo to, istnieją też inne sytuacje, gdy nie jesteśmy w stanie wyrzucać każdego śmiecia do standardowego śmietnika.
śmieciarka

Segregacja i utylizacja odpadów – znaczenie tego dla środowiska naturalnego.

Ludzie każdego roku wytwarzają dziesiątki milionów ton odpadów. Oczywiście powinny one być wywożone na wysypiska, w których zostaną właściwie chronione, ale niestety wiele z nich kończy w lasach, jeziorach lub rzekach, zanieczyszczając w dużym stopniu przyrodę. W wielu krajach, do których dołączyła również Polska, wprowadzono dość rygorystyczne regulacje dotyczące zarządzania śmieciami, gdyż wiele z nich można ponownie wykorzystać.
śmieci

Co należy z śmieciami zrobić

W normalnym dniu produkujemy bardzo sporo śmieci, a to jakieś opakowanie po batonikach, a to folia po produktach do obiadu, a to znowu jakiś kartonik. Nie jesteśmy w stanie przechowywać tego w własnym domu, dlatego systematycznie zjawia się zakład, która odbiera od nas te wszystkie odpady oraz wywozi je na dobre wysypiska, albo do konkretnych firm, które trudnią się ich recyklingiem, tak żeby pozyskać konkretny surowiec na nowo, jeżeli oczywiście jest to realne.
Kontenery na odpady

Wykaz śmieci – co warto wiedzieć?

Ewidencja odpadów jest obowiązkiem każdego, kto jest posiadaczem odpadów. Inaczej mówiąc chodzi o podmiot, który rzeczywiście nimi zarządza. Opiera się na dokumentowaniu nie tylko ilości, ale również metod gospodarowania odpadami, w tym ich wykorzystaniem oraz unieszkodliwianiem. W związku z tym należy składać kartę ewidencji odpadów oraz kartę przekazania odpadów.
sortownik odpadów

Sprawna gospodarka odpadami a środowisko

Absolutnie każdy dom czy budynek przemysłowy cały czas wytwarza mnóstwo różnych odpadów. Bardzo często nawet nie zwracamy na to żadnej większej uwagi, ale gdyby nie efektywna gospodarka odpadami jaka prowadzona jest zarówno przez prywatne firmy jak i publiczne instytucje, to po krótkim czasie coś takiego mogłoby się dla nas stać naprawdę poważnym problemem.