Tag Archive: odpady

odpady

Kontenery na odpady

Wykaz śmieci – co warto wiedzieć?

Ewidencja odpadów jest zadaniem każdego, kto jest posiadaczem odpadów. Inaczej mówiąc chodzi o podmiot, który autentycznie nimi włada. Polega na dokumentowaniu nie tylko ilości, lecz także metod dysponowania odpadami, m.in. ich wykorzystaniem i unieszkodliwianiem. Zatem należy składać kartę ewidencji odpadów oraz kartę przekazania odpadów.
śmieci

Co należy z śmieciami zrobić

W normalnym życiu produkujemy bardzo wiele odpadów, a to jakieś opakowanie po batonikach, a to folia po produktach do obiadu, a to znowu jakiś kartonik. Nie jesteśmy w stanie trzymać tego w swoim domu, przez to systematycznie zjawia się przedsiębiorstwo, która zabiera od nas te wszystkie odpady oraz wywozi je na dobre wysypiska, lub do konkretnych firm, które zajmują się ich recyklingiem, tak by pozyskać konkretny surowiec na nowo, jeśli pewnie że jest to wykonalne.
sortownik odpadów

Sprawna gospodarka odpadami a środowisko

Właściwie każdy dom czy zakład przemysłowy cały czas produkuje sporo najróżniejszych odpadów. Nierzadko nawet nie przykładamy do tego szczególnej uwagi, ale gdyby nie profesjonalna gospodarka odpadami wykonywana zarówno przez prywatne firmy jak i państwowe instytucje, to po krótkim czasie coś takiego mogłoby się dla nas stać naprawdę poważnym problemem.
pojemniki na odpady

Przepisy własną drogą, a życie własną

Od dawna wiemy, że śmieci musimy we właściwy sposób zutylizować. Oczywiście nasze codzienne śmieci muszą być odpowiednio posegregowane. Nie każdy ma ochotę na segregowanie śmieci w związku, z czym trzeba zapłacić za wywóz śmieci zmieszanych, co jest droższe niż wywóz odpadów które są posegregowane.
śmieciarka

Segregacja i utylizacja odpadów – znaczenie tego dla środowiska naturalnego.

Ludzie bez przerwy produkują dziesiątki milionów ton odpadów. Rzecz jasna powinny one trafiać na wysypiska, gdzie zostaną należycie chronione, lecz niestety wiele z nich ląduje w zagajnikach, jeziorach lub rzekach, zanieczyszczając ogromnie środowisko naturalne. W większości krajów, do których dołączyła również Polska, wprowadzono dość rygorystyczne regulacje które dotyczą zarządzania odpadami, gdyż sporą ich część da się ponownie wykorzystać.
kontenery na śmieci na posesji

Jak pozbyć się przedmiotów i czemu jest tak to istotne? Naprawdę nie ma sensu składować niepotrzebnych rzeczy w domu

Zbieranie przedmiotów czasem oznacza chorobę. Nie ma problemu, jak faktycznie gromadzimy przedmioty, których używamy i jakie są nam niezbędne. Trudność pojawia się jednakże w momencie, kiedy zbieractwo przybiera coraz bardziej niebezpieczną postać i zbieramy wtedy w zasadzie wszystko co jest możliwe do zebrania.
wywóz odpadów

Dziś ekologia to wyjątkowo ważna sprawa, każdy musi być świadom, jak postąpić przy gospodarowaniu odpadkami

Obecnie naprawdę dużo zainteresowania poświęca się zagadnieniu ekologii i ochrony środowiska. Czyni się co tylko można, by jak najbardziej odciążyć naturę od zanieczyszczeń i odpadów powstałych w wyniku działalności ludzkiej. Firmy przemysłowe stanowią znaczne zagrożenie dla środowiska naturalnego, dlatego wyjątkowo ważne jest, by postępować zgodnie z określonymi zasadami i odpowiednio gospodarować powstającymi odpadami.
wysypisko odpadów

Co zrobić z śmieciami?

Corocznie ludzie wytwarzają miliony ton odpadów oraz śmieci, które zanieczyszczają nasz świat. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak duża liczba śmieci jest produkowana codziennie. Butelki z plastiku, najróżniejsze pudełka, opakowania i kartony a także zepsuta i nieświeża żywność – wszystko to w ogromnych ilościach trafia do koszy na odpadki, a następnie na wysypiska śmieci. Dochodzi do tego bardzo duża ilość nieczystości pochodzących z działalności przemysłowej, z małych i dużych zakładów produkcyjnych i usługowych.
skup

Czemu warto odnosić zużyte surowce do specjalnych skupów.

Dużym ludzi jest to, że produkują oni bardzo duże ilości śmieci. I im jakieś społeczeństwo będzie miało wyższy poziom, tym ich ilość się zwiększa, widać to doskonale na krajach zachodnich. Ogromne ilości jednokrotne używanych butelek, opakowań i kartonów powodują nie tylko coraz większe zaśmiecanie Ziemi, ale także powodują, że jest konieczność ciągłego ich produkowania.
szpital

O tym jak ważna jest prawidłowa utylizacja zagrażających środowisku odpadów. Co powinniśmy wiedzieć o tej tematyce?

Wszystko ma swoje miejsce, każda rzecz powinna gdzieś przynależeć. Gdy pomyślimy o śmieciach to na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, ponieważ to rzecz mało ważna. Od kiedy została wprowadzona w życie nowa ustawa o segregacji śmieci sprawa troszkę się zmieniła, ale jak pokazuje doświadczenie ludzie raczej przyzwyczaili się do tej zmiany. Pomimo to, istnieją również inne okoliczności, kiedy nie możemy wyrzucać wszystkich śmieci do standardowego śmietnika.
śmieci

Dalsza droga odpadów komunalnych

Czy odpady związane z nieprzemysłową działalnością człowieka mogą być problemem? Wystarczy odwiedzić okolice osiedlowych kontenerów na śmieci, a odpowiedź na postawione pytanie nasunie się sama. Przykry zapach, metal, drewno, zużyte sprzęty….
skup złomu

Zatroszcz się o nasze środowisko- miejsca odbioru odpadów z remontów oraz odpadów w postaci sprzętu AGD

W trakcie każdej sekundy na świecie produkowane jest mnóstwo odpadów. Dużo z nich nie da się w żaden sposób przetworzyć albo są to odpady, które w dużym stopniu zagrażają całemu środowisku. W trosce o środowisko powinniśmy w odpowiedni sposób gospodarować odpadami, aby nie szkodziły ani ludziom ani naturze.Z pewnością każdy z nas nie raz robił remont w mieszkaniu. W tym okresie powstaje bardzo dużo odpadów, na przykład gruz budowlany.