Tag Archive: należności

należności

karty kredytowe

Jak w efektywny sposób odzyskać długi? Parę rzeczowych porad dla przedsiębiorców

Nieuczciwi partnerzy, którzy zwlekają z uregulowaniem należności mogą w końcu doprowadzić do upadłości swego wierzyciela. Oczywiście od czasu do czasu słyszymy w telewizji albo czytamy w prasie o przedsiębiorstwach upadających z tego właśnie powodu, ale przecież każdy zarządca, zarówno dużej spółki czy niewielkiej fabryki, pragnie odzyskać swoje pieniądze.
prawo

Dlaczego warto chodzic na aukcje komornicze?

Żadna osoba nie lubi spotykać się z komornikami, jednak w niektórych przypadkach takie kontakty są nieuniknione. Komornik zazwyczaj pojawia się wtedy, gdy wplątujemy się w kłopot z pieniędzmi lub zaniechamy opłat, jakie należy realizować i bywa to formą kary za podjęte działania. Gdy już dochodzi do zajęcia komorniczego, możemy spłacić nasz dług lub zgadzać się na zajęcie własnych rzeczy.
Pieniądze

Co musi wiedzieć nowy właściciel firmy? Niby niezbyt dużo, ale jednakże niektóre informacje są nieodzowne

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najczęściej spotykana forma prowadzenia firmy. Jest bardzo dużo plusów tego sposobu jej prowadzenia. Jesteśmy w stanie do tego zaliczyć prostotę założenia, niższe składki ZUS przez pierwsze dwa lata od startu, jeżeli jest to pierwsza nasza firma, możliwość swobodnego podejmowania decyzji.
Nawet jednoosobowa działalność gospodarcza musi posiadać rachunek bankowy.