Tag Archive: kontuzje

kontuzje

masaż

Dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa czy bóle mięśni najlepszym lekarstwem jest dobry masaż

W obecnych czasach można zauważyć duży wzrost zaciekawienia sportem. Coraz to więcej ludzi aktywnie ćwiczy konkretne dyscypliny i kształtuje się w tym kierunku. Bez wątpienia niesamowicie oddziałuje to na nastrój i kondycję fizyczną. Obojętnie jednak na dyscyplinę i natężenie ćwiczeń istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się kontuzji. Wtedy ważna jest regeneracja i zastosowanie najbardziej efektywnych metod na prędki powrót do kondycji.
operacja kolana

Czym się zajmuje lekarz sportowy

Zajmowanie się sportem nigdy nie było tak proste, jak dziś, przy ogromnych możliwościach w doborze miejsca i ekwipunku. Współczesne czasy to rozkwit nie jedynie futbolu oraz siatkówki, lecz też skoków narciarskich, windsurfingu, skoków ze spadochronu jak również przeróżnego typu sportów ekstremalnych. W czasie uprawiania każdych sportów jest bardzo ważne, aby co pewien czas mieć wymagające badania, jakie prowadzi lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, OB i badanie moczu; ponadto jest obecna możliwość bardziej precyzyjnych badań, tych jak dla przykładu badanie ortopedyczne bądź u okulisty, neurologiczne bądź laryngologiczne.
mężczyzna podczas biegania

W jaki sposób dobrać właściwe rodzaje treningu na triathlon, które obejmują poszczególne fazy.

Budowanie właściwej wytrzymałości naszych organizmów podczas ćwiczeń fizycznych powinno się przygotowywać rozważnie oraz w sposób zrównoważony. Na stronach internetowych można znaleźć niemało tutoriali, według których wskazane jest odpowiednio rozplanować różne fazy swojego treningu.