Tag Archive: kontuzje

kontuzje

operacja kolana

Czym się zajmuje lekarz sportowy

Zajmowanie się sportem nigdy nie było tak proste, jak dziś, przy ogromnych możliwościach w doborze miejsca i ekwipunku. Współczesne czasy to rozkwit nie jedynie futbolu oraz siatkówki, lecz też skoków narciarskich, windsurfingu, skoków ze spadochronu jak również przeróżnego typu sportów ekstremalnych. W czasie uprawiania każdych sportów jest bardzo ważne, aby co pewien czas mieć wymagające badania, jakie prowadzi lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, OB i badanie moczu; ponadto jest obecna możliwość bardziej precyzyjnych badań, tych jak dla przykładu badanie ortopedyczne bądź u okulisty, neurologiczne bądź laryngologiczne.
masaż

Dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa czy bóle mięśni najlepszym lekarstwem jest dobry masaż

Aktualnie da się zauważyć spory wzrost zainteresowania sportem. Coraz więcej osób aktywnie uprawia konkretne dyscypliny i kształtuje się w tym kierunku. Niewątpliwie niesłychanie oddziałuje to na nastrój i kondycję fizyczną. Niezależnie jednak na dziedzinę i nasilenie ćwiczeń istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się kontuzji. Wówczas relewantna jest regeneracja i zastosowanie najlepszych metod na szybki powrót do formy.
mężczyzna podczas biegania

W jaki sposób dobrać właściwe rodzaje treningu na triathlon, które obejmują poszczególne fazy.

Budowanie właściwej wytrzymałości naszych organizmów podczas ćwiczeń fizycznych powinno się przygotowywać rozważnie oraz w sposób zrównoważony. Na stronach internetowych można znaleźć niemało tutoriali, według których wskazane jest odpowiednio rozplanować różne fazy swojego treningu.