Tag Archive: kontuzje

kontuzje

masaż

Dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa czy bóle mięśni najlepszym lekarstwem jest dobry masaż

Dzisiaj da się zauważyć znaczący wzrost zaciekawienia sportem. Coraz to więcej ludzi aktywnie ćwiczy konkretne dyscypliny i kształtuje się w tym kierunku. Niewątpliwie nadzwyczaj oddziałuje to na samopoczucie i formę fizyczną. Obojętnie jednak na dziedzinę i intensywność ćwiczeń istnieje ryzyko pojawienia się kontuzji. Wtedy istotna jest regeneracja i zastosowanie najlepszych sposobów na prędki powrót do formy.
mężczyzna podczas biegania

W jaki sposób dobrać właściwe rodzaje treningu na triathlon, które obejmują poszczególne fazy.

Budowanie stuprocentowej wytrzymałości naszych organizmów podczas ćwiczeń fizycznych powinno się przygotowywać z rozwagą i stopniowo. Na stronach internetowych można znaleźć niemało tutoriali, zgodnie z jakimi wskazane jest dobrze rozplanować poszczególne etapy swojego treningu.
operacja kolana

Czym się zajmuje lekarz sportowy

Zajmowanie się sportem nigdy nie było tak nieskomplikowane, jak teraz, przy dużych możliwościach w wyborze miejsca oraz ekwipunku. Dwudziesty pierwszy wiek to rozkwit nie wyłącznie futbolu jak również siatkówki, lecz też skoków narciarskich, windsurfingu, skoków na bungee i różnego typu sportów ekstremalnych. W okresie uprawiania każdego sportu jest wysoce ważne, by co pewien okres posiadać wymagające badania, które prowadzi lekarz sportowy. Fundamentem jest morfologia, EKG jak również badanie moczu; ponadto jest obecna możliwości bardziej precyzyjnych badań, takich jak przykładowo badanie ortopedyczne czy okulistyczne, neurologiczne lub u laryngologa.