Tag Archive: higiena

higiena

Problemy młodych mam po porodzie naturalnymi siłami, jak w tego typu sytuacjach pomaga operacja krocza.

Poród siłami natury spowodować może sporo uszkodzeń w kobiecym organizmie, które później mogą zmniejszyć radość z bycia mamą i komfort życia. Mają również ogromne znaczenie na życie seksualne i czerpanie z tego radości, a niestety problem ten dotyka wielu pań. Ocenia się, że blisko dziewięćdziesiąt procent naturalnych porodów może się zakończyć większymi lub mniejszymi deformacjami dróg rodnych.
Sposób na białe zęby

Idealny zestaw do pielęgnacji naszych zębów

Większość osób prawidłowo dba o czystość zębów i dziąseł, a nada; tworzą się różnego rodzaju problemy, z którymi nie potrafimy samodzielnie sobie dać rady. Nie pomagają nam wtedy specjalistyczne pasty i sama wizyta u dentysty w tego typu wypadku też nie pomoże. Ale to właśnie dentysta będzie w stanie nam polecić na przykład irygatory waterpik, które dzięki nowoczesnemu podejściu do dolegliwości związanych ze stanem jamy ustnej mogą w krótkim okresie pomóc nam zmniejszyć problem lub całkowicie się go pozbyć.
gabinet

Na problemy związane z jamą ustną jedynym, pomocnym lekarstwem jest wizyta u stomatologa

Troska o zęby jest tak samo istotna jak dbałość o dłonie, wygląd czy fryzurę. Dzisiaj piękny, śnieżnobiały uśmiech jest reklamą, która potrafi przyciągnąć do siebie ludzi. Chroniąc zatem zęby przez wieloma uszkodzeniami wywoływanymi ciepłym albo zimnym jedzeniem, kolorowymi trunkami czy słodkimi przysmakami trzeba nie wyłącznie prawidłowo je szczotkować i używać właściwych preparatów.
Dentysta

Boisz się dentysty? Dowiedz się, w jaki sposób trafić do doświadczonego specjalisty

Lęk przed dentystą tyczy się sporej grupy osób oraz wbrew pozorom nie tylko maluchów. Wielu dorosłych wzdryga się myśląc, że będą zmuszeni usiąść na fotel dentystyczny, otworzyć buzię i poddać się borowaniu albo co gorsze wyrwaniu zęba, jakiego nie można już wyleczyć. Jeżeli i ciebie przed każdą wizytą ogarnia ogromny niepokój, powinieneś znaleźć sprawdzonego specjalistę, do jakiego może nie będziesz chodzić z chęcią, lecz z pewnością przestaniesz się niepokoić. Jak to zrobić?
pianka do golenia

Pianka czy żel do golenia? Jak dokonać dobrego wyboru oferującego komfort i atrakcyjny wygląd?

Wygląd w dzisiejszych czasach jest elementem, na który coraz bardziej regularnie zwraca się uwagę również jeśli chodzi o panów. Wynika to z faktu, że jest to element, który wpływa na pierwsze wrażenie. O tym, że warto o nie się troszczyć, mamy możliwość dowiedzieć się sami widząc pierwszą osobę, której uroda przykuwa naszą uwagę. Wyobraźmy sobie wówczas, jak ona by wyglądała, gdyby ubrała się w byle jakie ubrania, nie skorzystała z wizyty u fryzjera itp. Chwila na analizę zmian powinna utwierdzić nas w przekonaniu, że też panowie powinni zatroszczyć się o właściwy wygląd. Jednym z najważniejszych elementów w higienie mężczyzny jest troszczenie się o zarost, a szczególnie systematyczne jego golenie. W tym przypadku warto dołożyć wszelkich starań ku temu, aby odpowiedzieć sobie na pytanie odnośnie tego czy lepsza dla panów będzie pianka czy żel do golenia?
dentysta

Ujmujący uśmiech patentem na szczęście

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w obecnych zwariowanych czasach odpowiedni wygląd odgrywa wyjątkowo dużą rolę. Elegancka aparycja to jeden z wymogów w rozmaitych profesjach, dlatego musimy ciągle dbać o nasze ciało. Dlatego mnóstwo Polaków chce przestawić się na zdrowszy styl życia. Co raz częściej odstawiamy szkodliwe używki, jak na przykład kawa, papierosy, czy napoje alkoholowe.
dentysta

Jak właściwie zapobiegać częstym chorobom zębów i jamy ustnej?

Żeby móc jak najdłużej cieszyć się uroczym uśmiechem oraz zdrowymi zębami nie wystarczy myć je po jedzeniu. Zgodnie z powszechną opinią najgroźniejszym i najczęstszym zagrożeniem jest próchnica. Okazuje się jednak, że jeszcze częściej atakuje nasze uzębienie parodontoza. Czym się objawia? W jaki sposób jej zapobiec? Czy da się ją wyleczyć?
Łazienka

Higiena osobista jako czynnik który warunkuje prawidłowe kontakty międzyludzkie

Odpowiednia higiena ciała od zarania dziejów była czynnikiem warunkującym to, jak jest się widzianym przez otoczenie. To, czy się pachnie przyjemnie, choć niekoniecznie najdroższymi perfumami, czy właśnie mocnymi zapachami chce się zatuszować jakieś niedociągnięcia w zakresie tej dość intymnej bądź co bądź sferze, stanowi o poziomie i miedzy ludzkich relacjach takiej osoby z innymi.
Mały Pacjent u dentysty

Ortodonta, dentysta – to znaczy jak troszczyć się o własne uzębienie?

Zęby to bilet wizytowy jego posiadacza. Dla jednych mniej, dla drugich niezwyklej ważkie jest dbanie o nie. Jedno jest murowane, dziś zwraca się szczególną uwagę na to jak wyglądamy. Wyobraźcie sobie jednakże, że pomimo tego jak wyglądamy cieleśnie, uśmiechając się przegrywamy na wartości tylko dlatego, że przestaliśmy dbać o nasze uzębienie.
Hemoroidy

Wstydliwe dolegliwości i sposoby ich leczenia. Jak radzić sobie z hemoroidami?

Żaden człowiek nie chce przyznawać się do tego, że cierpi na jakąś chorobę, szczególnie, gdy jest ona dość uciążliwa. Jednak najczęściej kiedy przezwyciężymy już strach i wstyd i podejmiemy leczenie okazuje się, że nie jest ono tak straszne, jak przewidywaliśmy. Jeślimamy podejrzenie, że dotyczy nas problem i dokuczają nam żylaki odbytu, bo zauważyliśmy u siebie wskazujące na to objawy (po prostu ból, swędzenie i pieczenie), powinniśmy bardzo szybko udać się do lekarza.