Tag Archive: higiena

higiena

gabinet

Na problemy związane z jamą ustną jedynym, pomocnym lekarstwem jest wizyta u stomatologa

Dbałość o uzębienie jest identycznie znacząca jak doglądanie o dłonie, ubiór czy uczesanie. Dzisiaj ładny, śnieżnobiały uśmiech jest reklamą, która potrafi przyciągnąć do siebie ludzi. Chroniąc więc uzębienie przez licznymi uszkodzeniami powodowanymi gorącym bądź lodowatym jedzeniem, kolorowymi napojami czy słodkościami trzeba nie jedynie systematycznie je szczotkować i korzystać z dobrych preparatów.
Sposób na białe zęby

Idealny zestaw do pielęgnacji naszych zębów

Większa część ludzi właściwie dba o higienę jamy ustnej, a jednak pojawiają się różnego typu problemy, z którymi nie umiemy sami sobie poradzić. Nie pomagają nam wtedy żadne pasty i jedna wizyta u dentysty w takim przypadku również niewiele da. Ale to jedynie dentysta może nam polecić między innymi irygatory waterpik, które przez nowoczesnemu podejściu do dolegliwości związanych ze stanem jamy ustnej mogą w krótkim okresie pomóc nam zmniejszyć problem lub całkowicie się go pozbyć.
dentysta

Jak właściwie zapobiegać częstym chorobom zębów i jamy ustnej?

Żeby móc jak najdłużej cieszyć się uroczym uśmiechem oraz zdrowymi zębami nie wystarczy myć je po jedzeniu. Zgodnie z powszechną opinią najgroźniejszym i najczęstszym zagrożeniem jest próchnica. Okazuje się jednak, że jeszcze częściej atakuje nasze uzębienie parodontoza. Czym się objawia? W jaki sposób jej zapobiec? Czy da się ją wyleczyć?
Łazienka

Higiena osobista jako czynnik który warunkuje prawidłowe kontakty międzyludzkie

Odpowiednia higiena ciała od zarania dziejów była czynnikiem warunkującym to, jak jest się widzianym przez otoczenie. To, czy się pachnie przyjemnie, choć niekoniecznie najdroższymi perfumami, czy właśnie mocnymi zapachami chce się zatuszować jakieś niedociągnięcia w zakresie tej dość intymnej bądź co bądź sferze, stanowi o poziomie i miedzy ludzkich relacjach takiej osoby z innymi.
Dentysta

Boisz się dentysty? Dowiedz się, w jaki sposób trafić do doświadczonego specjalisty

Lęk przed dentystą tyczy się sporej grupy osób i mimo pozorów nie tylko dzieci. Wielu dorosłych wzdryga się myśląc, iż będą zmuszeni usiąść na fotel dentystyczny, otworzyć usta i poddać się borowaniu albo co gorsza wyrwaniu zęba, jakiego nie można już wyleczyć. Jeżeli i tobie przed każdą wizytą towarzyszy ogromny strach, musisz wyszukać cenionego specjalistę, do którego może nie będziesz chodzić chętnie, ale z pewnością przestaniesz się bać. Jak to zrobić?
Mały Pacjent u dentysty

Ortodonta, dentysta – to znaczy jak troszczyć się o własne uzębienie?

Zęby to bilet wizytowy jego posiadacza. Dla jednych mniej, dla drugich niezwyklej ważkie jest dbanie o nie. Jedno jest murowane, dziś zwraca się szczególną uwagę na to jak wyglądamy. Wyobraźcie sobie jednakże, że pomimo tego jak wyglądamy cieleśnie, uśmiechając się przegrywamy na wartości tylko dlatego, że przestaliśmy dbać o nasze uzębienie.
Hemoroidy

Wstydliwe dolegliwości i sposoby ich leczenia. Jak radzić sobie z hemoroidami?

Żaden człowiek nie chce przyznawać się do tego, że cierpi na jakąś chorobę, szczególnie, gdy jest ona dość uciążliwa. Jednak najczęściej kiedy przezwyciężymy już strach i wstyd i podejmiemy leczenie okazuje się, że nie jest ono tak straszne, jak przewidywaliśmy. Jeślimamy podejrzenie, że dotyczy nas problem i dokuczają nam żylaki odbytu, bo zauważyliśmy u siebie wskazujące na to objawy (po prostu ból, swędzenie i pieczenie), powinniśmy bardzo szybko udać się do lekarza.
pianka do golenia

Pianka czy żel do golenia? Jak dokonać dobrego wyboru oferującego komfort i atrakcyjny wygląd?

Wygląd aktualnie jest elementem, na który coraz bardziej regularnie zwraca się uwagę także w przypadku panów. Wynika to z faktu, że jest to element, który odpowiada za pierwsze wrażenie. O tym, że warto o nie się troszczyć, możemy dowiedzieć się sami widząc pierwszą osobę, której uroda przykuwa naszą uwagę. Wyobraźmy sobie wtedy, jak ona by wyglądała, gdyby ubrała się w byle jakie ubrania, nie skorzystała z wizyty u fryzjera itd. Chwila na porównanie zmian powinna utwierdzić nas w przekonaniu, że też panowie powinni zatroszczyć się o dobry wygląd. Jednym z najistotniejszych elementów w higienie mężczyzny jest dbanie o zarost, a głównie częste jego golenie. W tym przypadku dobrze jest dołożyć możliwych starań ku temu, aby odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące tego czy lepsza dla panów będzie pianka czy żel do golenia?

Problemy młodych mam po porodzie naturalnymi siłami, jak w tego typu sytuacjach pomaga operacja krocza.

Poród naturalnymi siłami może spowodować znaczne uszkodzenia w kobiecym organizmie, które później mogą zmniejszyć radość z macierzyństwa i ogólny komfort życia. Mogą mieć również ogromne znaczenie na seks i czerpanie z tego satysfakcji, a w praktyce problem ten dotyka sporą ilość pań. Szacuje się, że blisko dziewięćdziesiąt procent porodów może się zakończyć większymi lub mniejszymi uszkodzeniami dróg rodnych.
dentysta

Ujmujący uśmiech patentem na szczęście

Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych zwariowanych czasach piękny wygląd ma wyjątkowo dużą rolę. Nienaganna aparycja to jeden z wymogów w wielu zawodach, stąd też musimy nieustannie troszczyć się o naszą cielesność. Stąd też wielu Polaków próbuje przestawić się na zdrowy styl życia. Co raz częściej odstawiamy paskudne używki, jak na przykład kawa, papierosy, czy napoje alkoholowe.