Tag Archive: finanse

finanse

LED

Trzebielino – Pierwsza gmina w naszym kraju 100 procent LED

Poszukując oszczędności, władze samorządowe w Polsce nierzadko włączają światło wyłącznie na parę godzin wieczornych oraz porannych. Przykład gminy Trzebielino pokazuje, że dzięki inteligentnej inwestycji można oświetlać drogi a także ulice przez całą noc, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii o ponad 50 procent, co ma zasadniczy wpływ na finanse gminy.
images

Szukamy oszczędności na akcesoriach dla najmłodszych

Co łączy niemalże wszystkie cywilizowane oraz bogate społeczeństwa na świecie? Na pewno spory spadek ilości narodzin dzieci. Z jakich przyczyn demografia jest aktualnie na katastrofalnym poziomie? Pewnie powodów jest od zatrzęsienia, jednak przede wszystkim chodzi o pieniądze. Chociaż oczywiście kwestie dot. mentalności także są warte zapoznania się. Jednak w przypadku tego tekstu warto trochę się skupić na pieniądzach.
mężczyzna pracujący na komputerze

Jak najlepiej rozplanować swoje życie zawodowe?

Niestety, ale obecnymi czasy w dalszym ciągu sytuacja jeśli chodzi o dobrą pracę jest bardzo trudna. Mnóstwo osób ma nie lada kłopot ze znalezieniem nie tylko satysfakcjonującej, ale także intratnej pracy. W wielu sytuacjach graniczy to wręcz z cudem, stąd też nie powinniśmy wypuszczać z rąk jakiejkolwiek okazji do zatrudnienia w większej firmie, bowiem taka szansa może nie pojawiać się zbyt często.
aktuariusz

Co robi aktuariusz? Opis profesji.

Aktuariusz jest profesjonalistą z dziedziny obliczania ryzyka i wartości aktualnej projektów finansowych, w szczególności długoterminowych tudzież obarczonych ryzykiem. Zwykle profesja aktuariusza związana jest z branżą ubezpieczeniową, reasekuracji jak i planów emerytalnych. W Polsce, aby być wpisanym do rejestru aktuariuszy, wymagane są (prócz pozytywnego wyniku egzaminów aktuarialnych przy KNF): wyższe wykształcenie, oświadczenie o niekaralności co do przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów jak i obrotowi gospodarczemu (wyciąg z KRK) i udokumentowany 1-roczny staż zawodowy pod kierunkiem aktuariusza.
prawo

Należy przekonać się w czym pomoże nam radca prawny z Wrocławia

Czy znamy się na prawie?

Czasem zjawiają się sprawy powiązane z prawem, które powinniśmy rozwikłać w właściwy sposób, tak aby wyjść z nich obronną ręką, ale jak mamy to wykonać, gdy nie znamy się na tych wszystkich zagadnieniach? Wtenczas idealnie wykonamy, gdy poszukamy eksperta, który będzie w stanie wyjaśnić nam te wszelkie zawiłości, pomoże nam napisać odpowiednie pismo, a do tego jeszcze wszystko zaprezentować w zrozumiały sposób, tak że na przyszłość będziemy rozumieli, że to właśnie do niego musimy się udać. Lecz jak wyszukać takiego człowieka oraz kto właściwie musi się nim okazać, tak abyśmy posiadali gwarancję, że za swoje usługi nie zarządza od nas nazbyt wiele finansów?
Aparat fotograficzny

Zaskocz swoich najbliższych nietypowym podarunkiem

Głównie wybierając podarunek dla bliskiej osoby, sugerujemy się tym co ona kocha, czym się interesuje. To niesamowicie często prowadzi do momentu, kiedy dana osoba co okazję otrzymuje bardzo identyczne prezenty, w formie książek, filiżanek, lub świeczników. A przecież podarunek może stać się rzeczywiście niesamowitym pomysłem, który zezwoli się niesamowicie zabawić i równocześnie nie będzie kolejną rzeczą do postawienia na meblościance, która będzie się jedynie brudziła i która będzie zajmowała przestrzeń.
Ryzyko

aktuariusz rezerwy

Większość aktuariuszy to wychowankowie profili matematycznych i ekonomicznych. Ażeby otrzymać polską licencję aktuarialną, powinno się przede wszystkim zdać cztero etapowy egzamin przed państwową komisją egzaminacyjną i udowodnić dwuletnią praktyką ukończoną pod nadzorem drugiego aktuariusza. Test składa się z części statystycznej, finansowej, zagadnień z ubezpieczeń majątkowych i życiowych.
Business work

Public Relations w nowoczesnej firmie

Public Relations (w skrócie PR) to ostatnimi czasy popularne wyrażenie nie tylko w transnarodowych korporacjach, ale także w mniejszych, krajowych interesach. Zaczerpnięte z języka angielskiego wyrażenie można wyjaśniać jako budowanie wizerunku, bądź zarządzanie wizerunkiem. Aktywności z obrębu Public Relations są zróżnicowane jak również adresowane do wielorakich grup odbiorców. Stale jednak mają identyczny zamysł – utrzymanie, odnowienie czy też poprawienie obrazu przedsiębiorstwa.
Centrum leasingu

Umowa leasingowa – jakie są jej zalety i wady

Wiele małych firm i raczkujących z własnym biznesem inwestorów nie miałoby pomyślnego, a zwłaszcza perspektywicznego otwarcia, gdyby nie leasing Warszawa. Ten rodzaj finansowania daje zupełnie nowe możliwości – nie gmatwa nas w biurokratycznym chaosie, ma opcję przeniesienia odpowiedzialności w spłacaniu. Niesie za sobą przy tym zagrożenia, o których warto trochę wiedzieć, by nie wpaść w finansowe problemy.
Business work

Ciekawe usługi dla firm

W obecnych czasach prowadzenie własnej firmy stało się już istnym sposobem na życie dla bardzo wielu osób. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, gdyż nie wymaga to załatwiania jakichkolwiek złożonych formalności, a jednocześnie przy właściwym podejściu coś takiego może dla nas być źródłem naprawdę znacznych dochodów. Musimy jednak pamiętać o tym, że przyszło nam żyć w czasach, kiedy to praktycznie we wszystkich branżach musimy być przygotowani na sporą konkurencję, ponieważ wszędzie działa bardzo wiele różnych firm zajmujących się dokładnie tym, co my.