Tag: czynniki

czynniki

Mężczyzno! Już dziś zatroszcz się o swoje zdrowie

Rozważając dzisiejszy rozwój świata możemy dostrzec, iż mamy do czynienia ze wzrastającą ilością czynników negatywnie oddziałujących na nasz organizm. Zanieczyszczenie środowiska, niedobra dieta czy stres to tylko kilka przyczyn, przez które stan organizmu człowieka może ulegać pogorszeniu. W nawiązaniu do statystyk można zaobserwować, iż zdecydowanie mniejszą odpornością na tego typu czynniki charakteryzują się mężczyźni.

Style

Wspaniała pogoda a tu alergia. Nikt sobie tego nie życzy. Co z tym zrobić, jak z tym walczyć?

Przykre to, kiedy pojawia się słońce, temperatura rośnie, resztki śniegu roztapiają się, a my, alergicy zaczynamy smarkać i generalnie nieprzyjemnie się czuć. Spacery czy sprzątanie na świeżym powietrzu, w ogrodzie powodują ból głowy, katar i złe samopoczucie, a my sobie myślimy i podziwiamy ciut z zawiścią tych ludzi, którym nie dolega alergia. No cóż… pomimo tego typu ograniczeń nauczyliśmy się żyć z tą dolegliwością.

Fit

Kontuzja? Nie martw się, spróbuj najskuteczniejszej terapii

Jedziesz na nartach, zjazd jest świetnie przyszykowany, śnieg świeży, lecz odpowiednio ubity, słońce pięknie świeci, a błękitne niebo mówi nam, iż to będzie niezapomniany wypoczynek. Szusujesz cały dzień, w następny dzień to samo, podczas trzeciego dnia przekonujesz się, iż zjazd jest już trochę w złym stanie. Myślisz, że to wszystko przez rosnącą temperaturę (wzrosła dzisiaj do blisko ośmiu stopni na plusie), a także przez coraz większą ilość narciarzy. To nie jest to, co był wcześniej, jeździsz jednakowoż wytrwale, aż… zaliczasz wywrotkę. Na tyle poważny to incydent, że jesteś zmuszony zrezygnować z szusowania już do końca zimowych wakacji. A co dalej?

Style