Tag Archive: cukrzyca

cukrzyca

gabinet ginekologiczny

Duże zainteresowanie zabiegami z obszaru ginekologii plastycznej.

Na przestrzeni ostatnich lat da się zauważyć spore zainteresowanie operacjami z obszaru ginekologii plastycznej. Pozostaje to powiązane z tym, że przedstawicielki płci pięknej o wiele częściej kierują uwagę nie tylko na własne zdrowie, ale i na estetykę ciała. Wobec tego będzie zależeć im także na tym, żeby pod względem ich anatomii wszystko okazało się w jak najlepszym porządku. W związku z tym można dostrzec wzrastające zainteresowanie klinikami ginekologicznymi.
Raz do roku pamiętaj o glukozie!

Cukrzyca epidemią dwudziestego pierwszego wieku

Cukrzyca to pierwsza nie zaraźliwa choroba uznana przez WHO za epidemię. Według najświeższych informacji blisko 382 mln osób na całym świecie choruje na cukrzyce obydwu rodzai (podług badań z 14 listopada 2013). W naszej ojczyźnie chorych jest ok. 3 miliony obywateli, co daje w przybliżeniu siedem procent populacji. Tendencja owa ma na nieszczęście charakter narastający.
usg

W jakiej sytuacji musimy zrobić badanie usg?

Wiele przyszłych matek zadaje sobie pytanie: czy zbyt częste wykonywanie USG może być szkodliwe dla niemowlaka. Sprawa nie jest taka jasna, bo jak przekonują niektórzy sprawa nie jest jednoznaczna. Wiadomo bowiem, iż w czasie badania są obecne fale ultradźwiękowe o niezdecydowanym, raz wyższym, raz mniejszym natężeniu, a wszystko to uwarunkowane jest od rodzaju tego typu badania. jednakowoż trzeba już na wstępie uspokoić, iż USG nie jest groźne dla zdrowia malucha. Oto dowód.
Klinika leczenia niepłoności

Zjawisko niepłodności|Jak poprawić płodność

Niepłodność jest problemem, z którym ma do czynienia coraz więcej ludzi. Należy więc w pewnym sensie do problemów mocno połączonych ze współczesnymi czasami. Jej przyczyny bywają różne. Zależnie od powodów właśnie, leczenie niepłodności odbywa się na wiele różnych sposobów. Najważniejszym powodem wystąpienia niepłodności mogą być rozmaite choroby narządów rozrodczych, jak również innego rodzaju, na przykład cukrzyca. W takich sytuacjach terapia polega na wyleczeniu określonego schorzenia, pod warunkiem, że to możliwe.