Tag Archive: cukrzyca

cukrzyca

usg

W jakiej sytuacji musimy zrobić badanie usg?

Wiele przyszłych matek zadaje sobie pytanie: czy zbyt częste wykonywanie USG może być szkodliwe dla niemowlaka. Sprawa nie jest taka jasna, bo jak przekonują niektórzy sprawa nie jest jednoznaczna. Wiadomo bowiem, iż w czasie badania są obecne fale ultradźwiękowe o niezdecydowanym, raz wyższym, raz mniejszym natężeniu, a wszystko to uwarunkowane jest od rodzaju tego typu badania. jednakowoż trzeba już na wstępie uspokoić, iż USG nie jest groźne dla zdrowia malucha. Oto dowód.
Klinika leczenia niepłoności

Zjawisko niepłodności|Jak poprawić płodność

Niepłodność jest problemem, z którym ma do czynienia coraz więcej ludzi. Należy więc w pewnym sensie do problemów mocno połączonych ze współczesnymi czasami. Jej przyczyny bywają różne. Zależnie od powodów właśnie, leczenie niepłodności odbywa się na wiele różnych sposobów. Najważniejszym powodem wystąpienia niepłodności mogą być rozmaite choroby narządów rozrodczych, jak również innego rodzaju, na przykład cukrzyca. W takich sytuacjach terapia polega na wyleczeniu określonego schorzenia, pod warunkiem, że to możliwe.
herbata

Napar z ziela – roślina młodości. Spójrz na ważne informacje!

Herbata (czyli wywar z ziela zwanego Camellia sinensis) jest ceniona i uwielbiana przez rzesze ludzi w niemalże wszystkich krajach świata od wieków. W krajach takich jak Państwo Środka, Japonia bądź też Anglia jest ona niezwykle ważnym składnikiem dziedzictwa kulturowego i obyczajowości. Istnieje wiele odmian herbaty, które charakteryzują się się różnorodnym smakiem, mocą, zapachem oraz kolorem jak i działaniem.
gabinet ginekologiczny

Duże zainteresowanie zabiegami z obszaru ginekologii plastycznej.

W ostatnim czasie można dostrzec ogromne zaciekawienie zabiegami z obszaru ginekologii plastycznej. Jest to powiązane z tym, że panie znacznie częściej kierują wzgląd nie tylko na swoje zdrowie, lecz i na estetykę ciała. Wobec tego będzie zależeć im także na tym, żeby pod kątem ich anatomii wszystko okazało się w jak najlepszym porządku. Z tej przyczyny można dostrzec wzrastające zainteresowanie ośrodkami z dziedziny ginekologii plastycznej.
Raz do roku pamiętaj o glukozie!

Cukrzyca epidemią dwudziestego pierwszego wieku

Cukrzyca to pierwsza nie zaraźliwa choroba oceniona przez ONZ za epidemię. Podług najnowszych danych blisko 382 miliony ludzi na całym świecie choruje na cukrzyce obu typów (według badań z 14 listopada 2013). W naszej ojczyźnie chorych jest około 3 miliony obywateli, co daje w przybliżeniu siedem procent populacji. Tendencja ta ma na nieszczęście kierunek rosnący.