Tag Archive: chorzy

chorzy

lekarz

Łóżka rehabilitacyjne i kule łokciowe to niejednokrotnie urządzenia, które pomagają chorym i starszym powrócić szybciej do formy

Ludzie po ciężkich incydentach i urazach niejednokrotnie są przykuci do łóżka, czasowo lub na stałe. W wielu przypadkach także spotyka to osoby starsze i bardzo chore. Perspektywa ta jest bardzo niemiła. Potrzeba rehabilitacji i nabycia specjalnego sprzętu to czasami jedyna opcja pomocy w takich przypadkach.
psycholog

Psychoterapeuta? To nie wstyd

wyartykułujmy to szczerze, wielu ludziom słowa: psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta mrożą krew w żyłach. Kojarzą im się bowiem z mrocznym pokojem, czymś na kształt przerażającego zakładu psychiatrycznego lub w lepszym sytuacji chociażby z miejscem, jak w „Locie nad Kukułczym gniazdem”, gdzie grzebie się w psychice i powoduje się w niej sieczkę. Trafiają się tam zapewnejedynie „czubki” – myślą dalej, a krew już tak zmrożona, że żyły rozpoczynają pękać… No dobra. czas zdegradować te opowieści.
problemy z otyłością

Operacje czasami są konieczne

Jest sporo schorzeń, które w znaczny sposób grożą naszemu funkcjonowaniu, a jedyną możliwością ich usunięcia są ciężkie operacje. Zazwyczaj kiedy myślimy o usunięciu części, lub całego żołądka, to na myśl przychodzi nam walka z nowotworem, nie mniej trzeba powiedzieć, iż operacji zmniejszenia tego organu coraz częściej oddają się ludzie, którzy odnotowują kłopoty z otyłością oraz którzy od lat starają się z nią bez rezultatów walczyć.