Tag: autyzm

autyzm

Czym się objawia choroba autystyczna, czyli podstawowa wiedza na temat tej ciężkiej choroby.

Pewien procent naszego społeczeństwa jest dotknięty jakimiś dolegliwościami. Część z nich występuje częściej, inne spotkać można raz na kilka milionów osób, lecz każde z nich spowodować może problemy kogoś nimi dotkniętego w normalnym życiu. Często spotyka się różne zaburzenia rozwojowe, spowodowane ciężkim porodem, wadą genetyczną czy chorobami. Wystąpić one mogą w wieku dziecięcym, a mogą także być ukryte przez wiele lat i zostać wykryte u dorosłych już osób.

Fit

Opieka nad dzieckiem chorym na autyzm

Niepełnosprawność należy do problemów, o których obecnie mówi się coraz częściej. Jest to na pewno korzystne zjawisko, bowiem o tej sprawie należy dyskutować bardzo dużo, przede wszystkim o tym, jak można niepełnosprawnym ludziom ułatwiać życie na co dzień. Występuje wiele typów niepełnosprawności, w pierwszej kolejności może być ona na poziomie fizycznym lub umysłowym. Niekiedy bierze się to z choroby nabytej lub z przebytego wypadku, czasami w grę wchodzą wady posiadane od urodzenia.

Dziecięce trendy

Jakiego rodzaju schorzenia dotyczą dzieci w wieku przedszkolnym?

Dość dużo malców głównie w wieku wczesnoszkolnym ma problem z wymową. Gro placówek przedszkolnych zatrudnia logopedów, którzy próbują znaleźć rozwiązanie korzystne maluchom już we wczesnych latach. Pomimo panującym opiniom pomoc takowym maluchom nie jest wcale taka prosta. Zazwyczaj dotyczy tu dzieci, jakie mają problem z wypowiedzeniem litery „r”.

Dziecięce trendy

W jaki sposób pomóc dziecku autystycznemu przezwyciężyć zaporę oddzielającą go od normalności

Każde dziecko bywa inne, a niekiedy jest inne, bo cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiki. Kiedyś dzieci autystyczne były piętnowane przez swoje koleżanki, a nawet przez rodzinę. Dzisiaj to podejście bardzo przeobraziło się (na szczęście na lepsze), także dzięki badaczom, którzy odkryli, że odbiegające od normy zachowanie po prostu wynika z choroby.

Dziecięce trendy Fit