Tag: autyzm

autyzm

Jakiego rodzaju schorzenia dotyczą dzieci w wieku przedszkolnym?

Bardzo dużo malców głównie w młodym wieku ma trudność z dykcją. Większość placówek przedszkolnych zatrudnia specjalistów, jacy usiłują pomóc dzieciom już we wczesnych latach. Pomimo panującym opiniom pomoc takowym malcom nie jest wcale taka łatwa. Zazwyczaj dotyczy tu przedszkolaków, które posiadają problem z mówieniem literki „r”.

Dziecięce trendy

Opieka nad dzieckiem chorym na autyzm

Niepełnosprawność zalicza się do zjawisk, o jakich aktualnie mówi się coraz więcej. Jest to bez wątpienia korzystna tendencja, bowiem o tej kwestii powinno się dyskutować bardzo dużo, przede wszystkim o tym, w jaki sposób można niepełnosprawnym osobom pomagać na co dzień. Istnieje dużo rodzajów niepełnosprawności, w pierwszej kolejności może być ona na poziomie fizycznym lub umysłowym. Niekiedy wynika to z choroby nabytej lub z przebytego wypadku, niekiedy do głosu dochodzą wady posiadane od urodzenia.

Dziecięce trendy

W jaki sposób pomóc dziecku autystycznemu przezwyciężyć zaporę oddzielającą go od normalności

Każde dziecko jest inne, a czasami bywa inne, bo cierpi na przeróżnego rodzaju zaburzenia psychiki. Kiedyś dzieci autystyczne były wytykane palcami przez swoje koleżanki, a nawet przez wujków. Obecnie to podejście w dużej mierze przeobraziło się (na szczęście na lepsze), również dzięki naukowcom, którzy odkryli, że dziwne zachowanie najzwyczajniej wynika z choroby.

Dziecięce trendy Fit

Czym się objawia choroba autystyczna, czyli podstawowa wiedza na temat tej ciężkiej choroby.

Pewien procent naszego społeczeństwa jest dotknięty jakimiś chorobami. Część z nich występuje częściej, inne spotkać można raz na kilka milionów osób, jednak każde z nich może spowodować kłopoty kogoś kto je ma w codziennym życiu. Często można spotkać różne zaburzenia rozwojowe, spowodowane porodem, wadami genetycznymi albo chorobami. Mogą się one pojawić w wieku dziecięcym, a mogą też być ukryte przez długie lata i być zdiagnozowane u dorosłych już ludzi.

Fit