Tag: autyzm

autyzm

W jaki sposób pomóc dziecku autystycznemu przezwyciężyć zaporę oddzielającą go od normalności

Każde dziecko jest inne, a czasami bywa inne, bo cierpi na przeróżnego rodzaju zaburzenia psychiki. Kiedyś dzieci autystyczne były wytykane palcami przez swoje koleżanki, a nawet przez wujków. Obecnie to podejście w dużej mierze przeobraziło się (na szczęście na lepsze), również dzięki naukowcom, którzy odkryli, że dziwne zachowanie najzwyczajniej wynika z choroby.

Dziecięce trendy Fit

Opieka nad dzieckiem chorym na autyzm

Niepełnosprawność należy do problemów, o jakich obecnie słyszy się coraz więcej. Jest to z pewnością korzystne zjawisko, gdyż o tej kwestii należy dyskutować bardzo dużo, w pierwszej kolejności o tym, w jaki sposób można niepełnosprawnym ludziom pomagać na co dzień. Istnieje dużo typów niepełnosprawności, w pierwszej kolejności może być ona fizyczna lub umysłowa. Niekiedy wynika to z choroby nabytej lub z przeżytego wypadku, niekiedy w grę wchodzą wady posiadane od urodzenia.

Dziecięce trendy

Jakiego rodzaju schorzenia dotyczą dzieci w wieku przedszkolnym?

Bardzo wiele pociech przede wszystkim w wieku przedszkolnym posiada trudność z wymową. Część placówek przedszkolnych przyjmuje do pracy logopedów, którzy usiłują pomóc dzieciom już we wczesnych latach. Mimo wszystko pomoc takowym dzieciom nie bywa wcale taka łatwa. Zwłaszcza dotyczy tu przedszkolaków, które posiadają trudność z wypowiedzeniem litery „r”.

Dziecięce trendy

Czym się objawia choroba autystyczna, czyli podstawowa wiedza na temat tej ciężkiej choroby.

Pewien procent naszego społeczeństwa jest dotknięty jakimiś chorobami. Część z nich występuje częściej, inne spotkać można raz na kilka milionów osób, jednak każde z nich może spowodować kłopoty kogoś kto je ma w codziennym życiu. Często można spotkać różne zaburzenia rozwojowe, spowodowane porodem, wadami genetycznymi albo chorobami. Mogą się one pojawić w wieku dziecięcym, a mogą też być ukryte przez długie lata i być zdiagnozowane u dorosłych już ludzi.

Fit