Czemu ludzie tak lubią biżuterię, jakie są jej najczęściej spotykane w sklepach rodzaje.


Biżuteria od wieków jest obecna w naszym życiu, dawniej poza samym zdobieniem pełniła również bardzo ważną rolę symboliczną. Aktualnie jej wybór jest ogromny, tak samo jak liczba sklepów ją oferujących.

W dalszym ciągu najbardziej ekskluzywna i pożądana jest biżuteria wykonana z metali szlachetnych, czyli platyny i złota, a także różnorodnych kamieni. Najdroższe z nich, to znaczy diamenty, rubiny, szmaragdy i szafiry mogą podnieść koszt ozdoby nawet do kilkudziesięciu tysięcy. Taka biżuteria sprzedawana jest przeważnie w ekskluzywnych salonach jubilerskich , w jakich od samego oglądania dostać można zawrotu głowy.

biżuteria, kosztowności

Autor: info-graz
Źródło: http://www.flickr.com

W przeciętnych sklepach jubilerskich złoto i platyna również będą obecne, ale sporo będzie także ozdób srebrnych, z kolei jeśli chodzi o dodatki, to do wyboru będzie dużo pozostałych półszlachetnych i szlachetnych kamieni. Bardzo popularny w ostatnich latach jest bursztyn, zarówno samodzielny, jak i razem ze srebrem czy złotem. Bursztynowa biżuteria nie jest bardzo droga, a jednocześnie bardzo ładnie wygląda i panie uwielbiają ją zakładać.

Kolejną grupą błyskotek, dostępną w bardzo dużych ilościach w wielu sklepach, będzie biżuteria sztuczna. Nie wymaga się od niej jakiejś rewelacyjnej jakości, jak można wywnioskować po jej nazwie, robiona jest przeważnie z kamyków sztucznych kamyków, tanich metali i plastiku. Jednak czasami mogą się wśród niej zdarzyć faktycznie ciekawe wzory, a niezaprzeczalną jej zaletą są niskie ceny. Tego typu biżuteria hurt w dużej ilości miedzy innymi jest sprzedawana w serwisach aukcyjnych, i cieszy się tam bardzo dużym powodzeniem- https://sentiell.pl/. https://sentiell.pl/

biżuteria, kryształ

Autor: Swarovski® Elements
Źródło: Swarovski® Elements
Nie można także zapomnieć o biżuterii, jaka także jest coraz częściej kupowana przez panie ceniące sobie styl i oryginalność. Mowa mianowicie tu będzie o biżuterii ręcznie robionej, która w ostatnim czasie zdobywa rekordy popularności. Niezaprzeczalną jej zaletą jest oryginalność i niepowtarzalność. Osoby, które ją tworzą często sięgają po rozmaite mniej typowe surowce i materiały, miedzy innymi koraliki, kamienie czy drewno.