Sprawdzamy jak wygląda filmowanie z z lotu ptaka


W wielu sytuacjach mamy świadomość, że konieczna jest inna perspektywa. Zwłaszcza, kiedy chodzi o kręcenie jakiegoś filmu. Wiadomo, że da się poustawiać kilka kamer w wielu miejscach i wynająć kilkunastu operatorów, którzy będą nad wszystkim panować.

Na szczęście w dzisiejszych czasach wszyscy mają dostęp do jeszcze jednej możliwości – mianowicie drona. Nie musimy posiadać wielkich środków, wystarczy, że zaczniemy interesować się tego rodzaju możliwością. Jeśli chodzi o filmowanie z lotu ptaka, to jest sporo osób, które oferują takie rozwiązania. Zależnie od tego, czy chcemy zrobić filmik , który promuje naszą okolicę, czy może marzą nam się jakieś migawki z wesela albo jakiejś miejskiej plenerowej imprezy-

filmowanie z powietrza za pomocą drona

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com

Tak, więc musimy poszukać firmy, która zawodowo wszystko ogarnie. Oczywiście można poprosić przykładowo kuzyna, który ma drona, żeby ogarnął jakieś dodatkowe ujęcia z rodzinnej imprezy, ale powinniśmy mieć pewność, że kuzyn zna się na rzeczy. Inaczej lepiej zrezygnować, bo niewprawne posługiwanie się dronem może wyrządzić komuś krzywdę. Dlatego bez pośpiechu musimy zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Bo może wyjść na to, że dzięki filmowi z lotu ptaka jakieś video okaże się naprawdę niesamowite.

Świetne filmy robione z wysokości

W dzisiejszych czasach filmowanie z lotu ptaka nie jest ogromnym wyzwaniem. Kiedyś musiałby nad nami latać helikopter z kamerzystą w środku, a obecnie wystarczy dron flypro usługi dronem cennik i ktoś, kto naprawdę jest w stanie się nim posłużyć. Jest dużo firm, które oferują filmowanie (link) dronem.

Musimy jedynie poszukać, kto dokładnie w naszej okolicy się tym para. Dobrze popatrzeć na wcześniejsze realizacje konkretnej firmy, o ile są na stronie www. Bo jak łatwo się domyślić nie każdy klient musi się zgodzić na to, ze będzie pokazane to, co chcieliby zostało dla nich nagrane. Jednak, jeśli już dojdzie do spotkania z osobami, które filmują z lotu ptaka, to na pewno będą nam w stanie pokazać swe produkcje. To sprawi, że stwierdzimy, czy nam się to podoba, czy nie. A jeżeli będzie nam się to podobało, to nie zostanie nic innego jak wynająć firmę na określony termin. Dobrze też od razu poomawiać warunki finansowe.