Marzysz o tym, aby opublikować własną powieść? Jeżeli zgromadziłeś na to środki, masz szansę skorzystać z pomocy profesjonalnej firmyWiele osób marzy o tym, by napisać i wydać własną powieść i dać ujście umiejętnościom literackim. Takie osoby wciąż coś piszą i najczęściej chowają swoje dzieła do szuflady, gdyż boją się, jak zostaną one przyjęte i nie mają śmiałości wysłać ich do wydawcy. Czasem zdarzają się też sytuacje, że wydawca nie docenia danego dzieła i zachodzi potrzeba, by poszukiwać innej możliwości.

Czy wiesz, gdzie wydać książkę?

książki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Początkujący autorzy oraz poeci nie w każdym wypadku są świadomi, gdzie powinni wysyłać swoje dzieła. Najpierw należy wziąć pod uwagę ewentualność wydania w znanym wydawnictwie, gdyż za takimi firmami stoi wieloletnie doświadczenie, zadowoleni konsumenci, jak również mnogie sprawdzone metody reklamy. Posyłając plik powieści, warto zapoznać się z propozycją wydawniczą danego wydawcy, żeby idealnie wpasować się w asortyment. Wydawcy dostają setki propozycji wydawniczych miesięcznie, zatem szkoda tracić energii na wysyłanie rękopisu kryminału do wydawcy, który wydaje wyłącznie poezję czy romans.

A jeżeli otrzymam odpowiedź negatywną?

Chociaż na polskim rynku książki z roku na rok zjawia się coraz więcej powieści, a do tego debiutanci cieszą się dużym zainteresowaniem, nie tak łatwo będzie zaistnieć w świecie książek. Wydawcy są bardzo wymagający gdy chodzi o nieznanych autorów, więc bardzo często można spotkać się z odpowiedzią odmowną.

Zaintrygował Cię ten wpis? Zajrzyj więc do następnego zagadnienia i czytaj (https://atomrtg.pl/) tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię zagadnieniach.

Czy w podobnym wypadku powinno się rzucić marzenia o wydaniu swojej powieści? Pewnie że nie! Wydanie własnej książki jest możliwe też w firmach wydawniczych, które specjalizują się w publikowaniu utworów ze współfinansowaniem lub na całkowity koszt autora. Jeśli nie zamierzamy oczekiwać na odpowiedź z wydawnictwa, mamy możliwość zdecydować się taką ewentualność.


Jednak warto zachować rozwagę

książki, wydawnictwo

Autor: Jaka Santana
Źródło: http://www.flickr.com
Na ewentualność wydania książki w podobnym wydawnictwie decyduje się coraz więcej osób, bo bywa to łatwe i często okazuje się jedyną możliwością, by zaistnieć w świecie literackim. Przy wyborze firmy, której planujemy powierzyć naszą powieść, trzeba zwrócić uwagę na to, jakie usługi znajdą się w opłacie, czy zaplanowana jest korekta i redakcja, czy będzie zaprojektowana okładka.

Czy opisywana tu kwestia jest dla Ciebie nietuzinkowa? Jeśli tak, to inne tego rodzaju artykuły zobacz pod adresem (https://laoliva.pl/oliwa-picual), który zobaczysz tu. One też Cię zaintrygują.

Sprawdzić powinno się również siatkę dystrybucyjną wydawcy, by być pewnym sprzedaży książki.

Tagi: , , ,