Lepiej wcześniej wszystko zaplanować


Na bank myśleliście kiedyś nad tym, co staje się po śmierci. Odpowiedzieć próbują różnorakie systemy wyznaniowe, jednak zazwyczaj jest tak, że każdy ma własne przekonania w tym temacie. Nietrudno zaś stwierdzić, jaki ślad zostanie po nas na świecie. Dobrą rzeczą jest własnoręczne zorganizowanie sobie miejsca na mogiłę oraz kupno odpowiedniego pomnika. To dobra opcja dla tych, którzy boją się, że bliscy po zgonie nie podołają wyzwaniu. To także dobry wybór dla estetów, którzy doskonale wiedzą, jak ma wyglądać ich miejsce wiecznego spoczynku.

nagrobek granitowy

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Najładniejsze są nagrobki granitowe. Jeżeli masz sporo pieniędzy, możesz zatrudnić artystę w tej dziedzinie, który wykona dla ciebie niepowtarzalny grobowiec. Pomysłów na wygląd pomnika można poszukiwać w wielu miejscach. Doskonałym sposobem na odszukanie inspiracji jest wyprawa na któryś ze znanych cmentarzy. Wielu ludzi twierdzi, że najpiękniejszym cmentarzem na kontynencie jest Père Lachaise, położony w Paryżu. Pomniki granitowe, które można tam zobaczyć, są dziełami sztuki.

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba też pogłowić się nad wyborem nekropolii. Na pewno będziesz chciał zdecydować się na miejsce, z którym masz jakieś wspomnienia. Wiele osób chce mieć pochówek w okolicach często wizytowanych. Bardzo ważnym aspektem jest także pragnienie bycia pogrzebanym razem z najbliższą osobą.

Masz wielki problem z odszukaniem dobrego rozwiązania Twojego dylematu? Na pewno prędko może pomóc Ci ta strona zasilanie gwarantowane.

Mogiły małżeńskie są fantastycznym świadectwem głębokiej więzi, która istnieje nawet po zgonie. O ile zdecydujesz się na wykupienie miejsca grobowego gdzieś z daleka od miejsca, w którym zamieszkują twoi bliscy, pomyśl porządnie, czy aby to w rzeczywistości prawidłowa decyzja. Umiejscowienie grobu w rodzinnym mieście to gwarancja, że ukochani będą go systematycznie wizytowali i dbali o to, by był elegancki. To zależy od ciebie, ale trzeba także wziąć pod uwagę kwestię tych, którzy po twojej śmierci będą troszczyć się twoim grobem.