Finansowanie działalności firmy przy pomocy dotacji pozyskiwanych z europejskich funduszy.Od czasu gdy Polska weszła w szeregi Unii Europejskiej zaczęły się otwierać całkowicie nowe możliwości dla naszych przedsiębiorców. Pojawiły się bowiem dofinansowania przeznaczone na rozpoczęcie lub rozwój działalności, co dało wielu firmom możliwości zrealizowania pomysłów, na które w normalnych okolicznościach nie mogłyby sobie one pozwolić. Kwoty przeznaczone na dofinansowania są całkiem pokaźne, choć rzecz jasna nie każdy pomysł ma szansę na realizację.

dotacje z Unii Europejskiej

Autor: Jon Worth
Źródło: http://www.flickr.com

Unijni urzędnicy dokładnie określają priorytety i cele podczas rozdziału funduszy, i co roku są one nieco inne, w zależności od tego, jakie formy działalności są preferowane akurat w danym czasie.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik i zobacz, jak podszedł do tego zagadnienia inny redaktor w treści (http://happytree.com.pl/) swojego wpisu!

Unijne środki rozdzielane są na poziomie województw i każde z nich oddzielnie, oczywiście w zgodzie z wytycznymi z Unii, przygotowuje i opracowuje wykaz programów, w ramach których przedsiębiorcy będą mogli się starać o dofinansowanie. Ma to związek z tym, że w różnych rejonach kraju są odmienne wymagania pod tym względem i nacisk położony być powinien na inne aspekty.

Do dnia dzisiejszego z funduszy unijnych skorzystało już dużo firm, i bez przerwy w kolejne ustawiają się kolejne, chcące za pomocą uzyskanych środków zrealizować swoje pomysły. Trudno się temu dziwić, dotacje na rozwój firmy pozwoliły zrealizować wiele rzeczywiście ciekawych projektów (dowiedz się jak zdobyć dotację na rozówj firmy), nie tylko dając nowe miejsca pracy, ale także wznosząc naszą gospodarkę na znacznie wyższy poziom. Dofinansowania te są tak naprawdę dostępne dla wszystkich firm, które będą mieć pomysły na ich zagospodarowanie, choć rzecz jasna trzeba spełnić szereg formalności.

fundusze unijne

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Spora część właścicieli rezygnuje już na wstępie ze starań, wychodząc z założenia że pozyskiwanie funduszy unijnych jest zbyt trudne.

Zaciekawiły Cię wątki stworzone w tym artykule? Odczuwasz jednak braki? Zatem zachęcamy do następnej witryny – naciśnij tu i wejdź tam.

Jednak w praktyce jest zupełnie inaczej, szczególnie że w wielu przypadkach można skorzystać ze wsparcia jednej z licznych firm które się zajmują przygotowywaniem wniosków i pomocą podczas pozyskiwania dotacji – zobacz w czym możemy ci pomóc. Mając dużo doświadczenia we współpracy z urzędami mogą one pomóc opracować wniosek i całą dokumentację zgodnie z wymaganiami urzędników, dzięki czemu szanse na dostanie dotacji mogą znacznie wzrosnąć.

Tagi: ,