Bogata propozycja zajęć z języka angielskiego dla dzieci w okolicy Warszawy – czy opłaca się z niej korzystać?Dorośli bardzo często opłacają zajęcia dodatkowe dla starszych i młodszych dzieci, bo zdają sobie sprawę z tego, jak ważna i pomocna w życiu jest dodatkowa edukacja. Szkoła i regularne lekcje to jedno, a zajęcia pozalekcyjne rozszerzające różne umiejętności albo uczące języków obcych to druga, nie mniej istotna możliwość.

słowniki

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia dodatkowe z z przyrody często prowadzone są w zupełnie innej atmosferze niż tradycyjne lekcje w szkole. Na luzie, w małych grupach, przez branie udziału w doświadczeniach, a nie sztywny wykład. Dzięki temu każdy uczestnik zajęć bez skrępowania może zapytać o co tylko chce i popełniać błędy bez przykrych konsekwencji, które za to mogłyby spotkać maluchy w szkole. Artystyczne zajęcia po szkole są bardzo lubiane, bo bloki zajęć trwają zwykle dość długo, nawet 3-4 godziny. Gwarantuje to dostateczną ilość czasu na szkicowanie, ćwiczenia ręki, pracę nad techniką. Ponadto wyposażenie pracowni zwykle jest bardzo profesjonalne (sztalugi, dobry papier, cały przekrój ołówków, dobre pędzle, farby i tak dalej). Ciężko jest zebrać taki arsenał w warunkach domowych, szczególnie jeżeli na początku traktuje się to bardzo hobbystycznie i czeka, aż dziecko sprecyzuje swoje zainteresowania i wykaże się umiejętnościami. Jeżeli chodzi o zajęcia językowe, zwykle już maluszki wysyłane są na język angielski Pruszków czy inne okolice Warszawy mają placówki uczące dzieci już od 3 miesiąca życia, ale chyba największą popularnością cieszą się lekcje dla dzieci w wieku 4-8 lat – najlepsze dla malucha. Zajęcia zwykle odbywają się w malutkich grupach, nakierunkowane są na komunikację, na swobodne porozumienie i spontaniczne reakcje językowe. Rodzice dzieci starszych, mających już jakieś umiejętności przynajmniej na poziomie podstawowym, często rozglądają się za zajęciami oko w oko z lektorem lub szukają native speakera do prowadzenia zajęć językowych w mieszkaniu. Potem szukają raczej korepetytora. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i skorzystać z obecności nauczyciela w ten sposób, aby zorganizować najpierw zajęcia dla maluchów a po nich i dla dorosłych. Stosunkowo łatwo jest namierzyć osoby udzielające lekcji języka angielskiego wpisując „angielski Pruszków – znajdź informacje -” lub – jeżeli szukamy nauczyciela z gruntownym przygotowaniem pedagogicznym – „angielski dla dzieci Pruszków”.

angielski zegar

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwości zorganizowania ciekawych zajęć dodatkowych dla dzieci jest naprawdę sporo, zwłaszcza w większych miastach. Nikogo nie dziwi fakt, że dzieci chodzą na angielski dla dzieci Pruszków i inne podwarszawskie miasta mają naprawdę bogatą ofertę, ułatwiającą dorosłym trafny wybór – angielski dla dzieci pruszków.
Tagi: , , ,