Co najkorzystniej zdziałać z nieporządkiem, który pałęta nam się w głowie? Jak zdyscyplinować nieuporządkowane ”myślokształty”?


Czasem zastanawiamy się, co zrobić z tymi naszymi pytaniami, które kołatają się po głowie. Czy uda się je jakoś odsunąć, zniwelować ich wpływ, być może jest coś, co spowoduje, iż nie będą się aż tak naprzykrzać? Może je w jakiś sposób przytłumić lub spowodować, żeby tak często nie dochodziły do głosu, nie psuły nastroju, gdy wszystko wydaje się być w porządku. Niestety, nie ma tak prosto. Najlepiej je zaakceptować, bo to daje znacznie zdrowsze podejście do niektórych spraw. Także tak normalnych, jak codzienne wybory. Jak choćby który jogurt kupić w sklepie, albo co na siebie założyć do pracy.

elegancka długia sukienka

Autor: ierdnall
Źródło: http://www.flickr.com
No przecież nie można stracić głowy, gdy wybieramy odzież czy obuwie, a tym bardziej dodatki (więcej tu: ). Co prawda, to czasem decyzje bardzo ważne ale jednakże nie zależy od nich nasza egzystencja, więc podejdźmy do nich z głową oraz bez zbędnych emocji. Zaufajmy własnemu instynktowi, a na pewno wybierzemy coś najbardziej właściwego dla naszych potrzeb. Właściwie to tego typu sytuacje, gdy nie wiemy, co wybrać są dość dramatyczne, lecz tylko w momencie, gdy następują, kiedy je wspominamy już są bardziej zabawne, można się z nich po prostu pośmiać. Dla niezdecydowanych – odnośnik z interesującą treścią. Może ułatwi to troszku wybór przynajmniej ciuchów.

Nie powinniśmy przykładać do nich nazbyt dużej wagi, ponieważ może się to okazać bardziej wyczerpujące niż powinno. Zostawmy sobie energie na naprawdę coś ważnego, na taki moment, kiedy będziemy potrzebować zapasu energii i sił do podejmowania ważnych decyzji. A tego typu sytuacje często występują i dotykają wielu z nas, są pewnym bodźcem, który skłania nas do podejmowania działania, do przeanalizowania niektórych spraw, które mogą mieć wpływ na nasze życie. Dobrze o tym wiedzieć, gdy staniemy oko w oko z prostym dylematem albo błahym wyborem.

Pomyślmy wtedy o takich trudnych decyzjach, jakie musimy podejmować od czasu do czasu, o tym jak duży to wysiłek nam sprawia. Pomyślmy także o naszej psychice. Także o tym jak bardzo trzeba się postarać, żeby dopiąć swego. Wtedy tego typu sytuacje, jak te częste rutynowe decyzje będą bardziej do zaakceptowania, staną się czymś zupełnie zwyczajnym, z czym tykamy się tak po prostu, bez doszukiwania się w tym nieistniejącej ideologii. To całkowicie nieistotne w takim momencie, więc warto sobie odpuścić.