Mukowiscydoza to bardzo groźna i wyczerpująca choroba. Jaki jest sposób, żeby choć trochę polepszać swój stan zdrowia?

Choroba atakując oskrzela i płuca jest bardzo popularną przyczyną skierowania do szpitala cierpiących chorych na mukowiscydozę. Rezultatem tej ciężkiej choroby, postępującego uszkodzenia oddychania, jest niemożliwość oddychania. Po pierwsze jest chwilowa, jednak postępując może dojść do znacznej niewydolności, podczas której niezbędna jest bardzo długa tlenoterapia.

Jednym z najczęstszych symptomów niedotlenienia jest zwiększenie czynności serca. Przewlekłą niewydolność oddychania możemy podzielić na częściową (hipoksemiczną) i całkowitą czyli hiperkapniczną. Częściowa niewydolność powoduje obniżenie wysycenia hemoglobiny tlenem. W zupełnej, poza obniżaniem wysycenia, może dochodzić także do nagromadzenia dwutlenku węgla we krwi. Zupełna niewydolność jest więc bardziej groźna z powodu możliwości wystąpienia kwasicy oddechowej i śpiączki hiperkapnicznej.

Dla cierpiących w ten sposób osób nieodzowna jest domowa tlenoterapia. Trzeba ją stosować na podstawie wielokrotnych badań gazometrycznych, które wykonuje się w okresach między zaostrzeniami, przy całkiem poprawnym stanie zarażonego. Trzeba przy tym oceniać stopień współpracy chorego. Dostosowanie dostarczania tlenu zazwyczaj trzeba oprzeć na kolejno wykonywanych badaniach gazometrycznych – przed i w trakcie terapii tlenem. Ma to bardzo duże znaczenie u chorych, którzy mają tendencje do hiperkapni. U tych chorych bowiem zbyt duża ilość podawanego tlenu powoduje nagromadzenie się dwutlenku węgla, co może powodować wystąpienie śpiączki hiperkapnicznej.

Zajrzyj na naszą kolejną witrynę, a tam znajdziesz porywający bieżący wpis (https://www.dermamed.com.pl/oferta/laserowe-usuwanie-zylakow-evlt-wewnatrzzylna-terapia-laserowa) na ten temat. Czekają na Ciebie ekstra posty.

Przenośny koncentrator tlenu to najdoskonalsze urządzenie do tlenoterapii – To najbardziejdobrze znane i wykorzystywane urządzenie w domu.

Napędzany jest a pomocą energii elektrycznej, a dzięki wykorzystaniu sita molekularnego, który jest zbudowany z zeolitu, może dochodzić do odseparowania tlenu pobieranego z otoczenia powietrza. Pozwala to uzyskać 95% stężenia tlenu w stworzonej mieszaninie.Standardowe urządzenia do koncentrowania tlenu to aparatury stacjonarne, jakie są zasilane z sieci elektrycznej – Obecnie jednak częściej używane są koncentratory które można przenosić.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, kliknij ten link – to bez dwóch zdań świetne opracowanie tego tematu. Obowiązkowo to zobacz!

Może się dziać tak, gdyż są one bardziej wydajne w porównaniu do tradycyjnych aparatur.