Jak dokładnie wyleczyć kręgosłup i w jakim miejscu zrobić USG ortopedyczne?W obecnych czasach dużo osób prowadzi siedzący tryb życia. Ciągła praca przed laptopem zmusza nas do siedzącego stylu życia a ten niestety sprowadza różne konsekwencje. Po pracy sytuacja przedstawia się podobnie, w chwili powrotu do domu.

poradnia rehabilitacyjna

Autor: Krzysztof Pędrys
Źródło: http://www.flickr.com
Siadamy przed telewizją lub ponownie przed komputerem i lecą następne godziny. Podczas gdy siedzimy nasze kręgi narażone są na ogromne obciążenie dlatego pozbawiony właściwego traktowania szybciej lub później przypomni o sobie przeszywającym bólem. Nie możemy mieć pewności czy zdarzy się to w momencie podnoszenia ciężkiego przedmiotu czy tylko schylając się, żeby np. zawiązać buty. Fakt jest jednak taki, że źle traktowany kręgosłup może skutecznie nam uprzykrzyć życie.

Może Cię zainteresować – fala uderzeniowa kraków (rehabilitacje.org)

W jaki sposób radzić sobie z dolegliwościami kręgosłupa?

Najistotniejsze będzie prawidłowe zbadanie schorzenia. Należy pójść do odpowiedniego lekarza aby ten mógł przeprowadzić USG ortopedyczne, które powie co wypada zrobić. Wypada pamiętać, że leczenie kręgosłupa może odbyć się na kilka sposobów. Wybitnie istotne jest jednak leczenie przyczyn a nie objawów. Czasami trzeba leczyć wypadający dysk, innymi razy nasz kręgosłup traci elastyczność i umiejętność do właściwej ruchomości – ta druga dolegliwość spowodowana jest siedzącym trybem życiem a także za bardzo jednostajnymi pozycjami w życiu codziennym.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych sytuacjach wystarczające będą odpowiednie masaże lub różne preparaty, w kolejnych niezbędna może być interwencja chirurga. Jak przerażająco by to nie zabrzmiało nie wolno ryzykować zdrowiem z powodu strachu przed zabiegiem.

Porównaj: rehabilitacja dla seniorów Kraków – ciekawy wpis na -> rehaexpert.pl/oferta/rehabilitacja-osob-starszych/ – nowa huta

Podaruj sobie nowe życie

Powinniśmy sobie wyobrazić, jak Twoje życie może wyglądać bez nieustannego lęku przed wypadającym dyskiem czy też strachem przed bólem. Podniesienie dziecka nie będzie już problematyczne a schylenie się będzie czymś typowym. USG ortopedycze i profesjonalne traktowanie kręgosłupa może nam zagwarantować powrót do właściwego działania – bez bólu, strachu i dyskomfortu. Zdrowie mamy tylko jedno dlatego tym bardziej musimy o nie zadbać.

Tagi: ,