Jak nowoczesna strojnisia kupuje wierzchnie ubranie na jesienną auręListki na gałęziach wiśni poczynają żółknąć, dając tym samym sygnał, że nieubłaganie przybliża się jesień, czyli pora roku kojarzona powszechnie z opadami. Kolejny wrześniowy dzień warto rozpocząć nie tylko wyborną kawą i kupionym w cukierni pączkiem, ale i sprawdzeniem, czy na półeczce w sieni znajduje się solidny parasol. Podczas ulewy z silnym wiatrem może on jednak zawieść, a jego właściciel wróci do mieszkania mokry i naindyczony. Biorąc pod uwagę przedstawioną wyżej sytuację, większość osób decyduje się na zakup specjalnego okrycia na pogodę pod psem.

kurtka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Niekoniecznie musi to być powszechna peleryna przeciwdeszczowa lub płaszcz z ortalionu. Specjaliści od modnego wyglądu polecają równie gustowne, jak i praktyczne okrycie, czyli kurtki damskie przeciwdeszczowe, które świetnie uzupełnią każdą kobiecą garderobę.

Obligatoryjnym elementem składowym kurtki jest oczywiście kaptur: szeroki, obszyty subtelnym futerkiem bądź mniejszy i już bez żadnych ozdób. Kurtki damskie przeciwdeszczowe mają za zadanie ochraniać przed późnojesiennym zimnem i powodować zazdrosne spojrzenia naszych najlepszych koleżanek od przedszkola. Żadna z kobiet nie będzie szczędzić wolnych chwil na spacerowanie po galeriach handlowych i szukanie najmodniejszego, ale i wyszukanego modelu.

Przechodzenie od jednych sklepowych drzwi do drugich jest dla kobiet wielką przyjemnością, a dla panów, którzy im towarzyszą, niemal udręką. Czasami w centrach handlowych można ich zobaczyć, jak siedzą na ławkach postawionych na pasażach i gapią się w swoje komórki. W tym samym czasie ich narzeczone z wielkim przejęciem przerzucają wieszadła w dziale kurtki damskie przeciwdeszczowe w poszukiwaniu najlepszego egzemplarza.

Bywa, że nawet cały dzionek należy poświęcić na odszukanie ubrania spełniającego wszystkie kryteria postawione przez kupującą. Kurtka (więcej przeczytasz pod adresem http://militarne.pl/pl/p/Kurtka-M65-Regiment-3w1-Surplus/558) nie może być za długa, ani za krótka. Jej sposób uszycia ma uwydatniać walory kobiecej figury, a najlepiej, żeby ją trochę wyszczuplał. Ponadto obligatoryjnie musi pasować do wiszącej w szafie popielatej spódniczki i dopasowanych spodni jeansowych zakupionych rok temu na wyprzedaży.

Jak widać zakup kurtki bywa nierzadko sprawą najwyższej wagi. Może nawet okazać się, że małżonkowie pochłonięci zakupami zapomną na śmierć o produktach spożywczych potrzebnych do przyrządzenia wieczornego posiłku. Lodówka będzie świecić pustkami, ale za to w kobiecej szafie zawiśnie śliczna i szykowna kurtka.

Tagi: , , ,