Zabawki i akcesoria dla dzieci


Kuchnia, zabawki z drewna

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Małe pociechy są najczęściej bardzo wymagającymi mieszkańcami. Im są mniejsze tym więcej potrzebują zainteresowania i troski. W przypadku niemowląt opieka musi być zapewniona praktycznie bez przerwy. W trakcie ich wzrostu i rozwijania się potrzebują różnorodnych akcesoriów do pielęgnacji.

Praktycznie od urodzenia potrzebują również zabawek. Z początku są to jednak zabawki większe, o nieskomplikowanych kształtach i w barwach przyciągających uwagę dzieci. W sytuacji dzieci kilkuletnich pojawiają się dodatkowe potrzeby. Dzieci stają się bardziej ruchliwe, pragną odkrywać otoczenie. Są najczęściej bardzo aktywne, w czym pomocne mogą być takie elementy jak rower. Rowerki dziecięce są raczej niezbyt drogie, a dla szybszej nauki jazdy często posiadają dodatkowe kółka. Rowery tego rodzaju zwykle także utrzymane są w kolorach dostosowanych do płci dziecka, a więc dla dziewczynek są zazwyczaj różowe (kliknij).

Dzieci, chłopcy i dziewczynki

Autor: iStock
Źródło: iStock

Elementy do pielęgnacjiDzieci, szczególnie w pierwszych momentach życia, potrzebują także dużej liczby akcesoriów przeznaczonych do higieny na co dzień. Są to w pierwszej kolejności pieluchy. Dawniej używano pieluch z materiału, które po zastosowaniu się prało i stosowało kolejny raz. Było to jednak rozwiązanie raczej męczące i czasochłonne. Obecnie zdecydowanie większa część rodziców sięga po pieluchy jednorazowe. Ich ceny są zróżnicowane, toteż może sobie na nie pozwolić większa liczba rodziców niż kiedyś. Z chwilą, gdy pociecha wyrasta już z pieluch, istotnym przedmiotem staje się nocnik. Nocniki dla dzieci oferowane aktualnie są często kolorowe, niekiedy są na nich obrazki przedstawiające na przykład zwierzęta .

Zabawki
Rodzaj i forma zabawek zmienia się wraz z rozwojem pociechy. Trzeba zachować szczególną ostrożność podczas kupowania zabawek najmłodszym dzieciom. Nie bez przyczyny na opakowaniach produktów czasami można znaleźć informację, że nie są przeznaczone dla młodszych dzieci. Kilkumiesięczne lub roczne dziecko może połknąć niewielkie części zabawki lub przykładowo wsadzić je sobie do nosa, co grozi poważnymi następstwami. Ogólnie dla odrobinę większych dzieci dobrą zabawką są klocki – (zobacz). Przykładem mogą być komplety Lego Ninjago, przeznaczone dla chłopców oraz wiele innych zestawów i serii Lego.