Na samym początku trzeba wypełnić wiele formalnościJeśli decydujemy się na budowę mieszkania, które powinno być właśnie zbudowane, to bez wątpienia najpierw z gorączką spoglądamy, jak powoli idą w górę ściany, później nie możemy się doczekać gdy grupa remontowa skończy prace wewnątrz, a potem nie mamy szansy się doczekać chwili, w którym zainkasujemy klucze do naszej własności. Mimo wszystko zanim się to stanie, najpierw trzeba spełnić wiele formalności oraz dopiero potem mamy szansę wejść do naszego mieszkania, przystąpić do jego urządzania i w końcu też do wprowadzenia się.

pokój

Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór techniczny mieszkania jest potrzebnyKiedy wszystkie roboty na budowie są już zrobione, powinno się na niej pojawić sporo różnych ekspertów. Kominiarz patrzy czy wszystkie kominy są drożne oraz czy w razie czego nie dojdzie do zaczadzenia się. Nadzór budowlany sprawdzi, czy wszystko jest zrobione odpowiednio, idealnie z planem oraz czy nic nie zacznie nam się od razu zawalać na głowę.

Jeśli niniejszy wpis Cię zainteresował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł (http://projektoskop.com.pl/), który przedstawia pokrewne tematy.

Lecz również oraz my sami powinniśmy dokonać odbiór techniczny mieszkania, a więc wraz z deweloperem musimy obejść calutkie dom oraz zobaczyć, czy wszystko się zgadza, czy odpowiednia jest wielość pomieszczeń, czy ściany są proste, czy okna są odpowiednio wstawione – . Jakby nie działo się, z pewnością warto tutaj zaznaczyć, że przy takim odbiorze mamy szansę zaznaczyć wszystkie niedociągnięcia a one w niedługim okresie będą usunięte.

projekt domu

Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko znajduje się w właściwym protokoleWszelkie nasze uwagi są dokładnie zapisywane, a jeżeli taki odbiór dojdzie końca to po podpisaniu właściwego protokołu, w którym mieszczą się wszelkie nasze spostrzeżenia, będziemy mogli otrzymać nasze wymarzone klucze. Należy dokładnie przyjrzeć się własnemu domowi, bo im prędzej zauważymy jakieś nieprawidłowości, tym szybciej będą miały szansę zostać one naprawione, a co się z tym łączy, prędzej będziemy mogli mieszkać w naszym wyśnionym gniazdku.

Nie da się tego ominąćPewnych spraw w czasie budowy domu nie da się przyspieszyć czy pominąć, dlatego właśnie trzeba spokojnie czekać, aż deweloper wpuści po nim wszystkie potrzebne osoby, tak aby mogły one dokonać odbioru technicznego i zatwierdzić, że wszystko jest w porządku. To wszystko jest niesamowicie ważne także dlatego, iż idzie tu głównie o nasze bezpieczeństwo i o to, żeby nam się nic nie stało, w momencie, kiedy już tutaj zamieszkamy.
Tagi: , , , , ,