Mycie okien – którą metodę wybrać, by poradzić sobie sprawnie ze sprzątaniem mieszkania?


Tagi: , ,
Są różne czynności w mieszkaniu, za którymi nie przepadamy. Dla jednych jest to odkurzanie. Wyciąganie odkurzacza i chodzenie z nim po całym mieszkaniu. Dla części osób najbardziej nielubianą czynnością jest mycie naczyń. Ale najwięcej osób nie przepada za myciem okien. Wszyscy dobrze wiemy, że mycie okien niestety nie jest najprzyjemniejszą rzeczą pod słońcem. Okna są trudnym wyzwaniem. Da się na nich zauważyć każdą smugę. Nawet, jeżeli zdaje nam się, że nie zrobiliśmy żadnych smug, to, kiedy spojrzymy pod słońce to coś tam zawsze zauważymy.

Dlatego również wielu ludzi zamawia firmy sprzątające – Dwa razy w ciągu roku pojawiają się w domu osoby, które znają się na rzeczy i czyszczą wszystkie okna i to tak, by nie było na nich żadnych smug. Wszystko prezentuje się pięknie i nie można się do niczego przyczepić. Choć zdarza się, że ludzie kupują specjalne myjki, dzięki którym w niesamowicie sposób prosty możemy umyć okna. Nie będzie smug, ani nie będzie żadnych kłopotów z wodą wszędzie wokół. Powinniśmy, więc zastanowić się czy chcielibyśmy sami się męczyć z oknami czy jednak wolimy, żeby okna umyli nam profesjonaliści.

mycie okien

Autor: David Goehring
Źródło: http://www.flickr.com

Posprzątanie domów

Każdy wie jak to jest, co sobotę i jak to bywa przed okresem świątecznym. Każdy zabiera się za porządki. Tak naprawdę wielu ludzi wiele rzeczy wykonuje po łebkach. Czemu? Odpowiedź jest banalna, niestety brak nam czasu. A gdy brakuje nam czasu najlepiej poprosić o wsparcie. Wsparciem w czasie sprzątania domu okaże się firma sprzątająca. Gdy chodzi o sprzątanie domów warto pamiętać o tym, żeby konkretnie powiedzieć, czego się oczekuje. Jeśli chcemy, by sprzątanie wiązało się z myciem okien (rolety warszawa bemowo) to powinniśmy o tym powiedzieć.

Źródło:

Przez, to firma będzie mogła pojawić się z odpowiednim sprzętem do mieszkania jak również domu, który mają posprzątać. Można pomyśleć o umowie i co pewien czas będzie pojawiała się w naszym domu, co jakiś czas sprzątaczka. Jednak możemy również dwa razy do roku zamawiać taką firmę, czyli przed okresem świątecznym. Dzięki temu, że zapłacimy za tego rodzaju usługi nie będzie trzeba się przejmować, że nie zdążymy czegoś ogarnąć. Bo najistotniejsze, to nie urabiać się po łokcie, a dobrze rozplanować czas i środki, które można przeznaczyć przykładowo m.in. na wsparcie przy robieniu porządków w mieszkaniu.