Depresja związana z aurąDepresja jest dziś dość popularnym hasłem. Wiele osób lekceważy tę chorobę, uważając ją za nic niebezpiecznego, podczas gdy nieleczona może doprowadzić także do samobójczej śmierci. Należy wziąć to pod uwagę. Jednakże depresja związana z porami klimatycznymi to oddzielna jednostka chorobowa aniżeli depresja w tradycyjnym tego słowa rozumieniu.

Przeważnie występuje w miesiącach zimowych i jesiennych i jest skorelowana głównie z niedoborem światła słonecznego. Niestety, zarówno depresja jesienna, jak i zimowa w kraju nie należą do rzadkości, co jest spowodowane

Zimowy krajobraz

Autor: Andrew Ward
Źródło: http://www.flickr.com

występującym tu klimatem. Pogoda często jest deszczowa, niebo zachmurzone, a słońce zachodzi bardzo wcześnie. Jak się zachować, gdy człowieka dopadnie depresja zimowa?

Przede wszystkim, zatroszczyć się o własne dobre samopoczucie, dostarczać sobie przyjemności i drobnych chwil na relaks. Wieczór z zajmującą książką, kubek gorącej kawy bądź odprężająca kąpiel to te rzeczy, które powodują, że nawet najdłuższe wieczory mogą okazać się faktycznie miłe.

Masz ochotę przejrzeć kilka kolejnych naszych artykułów? Fantastycznie! Pragniemy więc poinstruować Cię, że jesteśmy tam – znajdziesz nas w poniższym linku.

Warto starać się zauważać zalety w każdej sytuacji. W dodatku, bardzo interesującym rozwiązaniem są odpowiednie lampy przeznaczone do fototerapii. Można je aktualnie kupić bez problemu, przykładowo w internecie. Gwarantują one dopływ światła, którego ludziom jesienią i zimą tak

Ławka zasypana śniegiem

Autor: Werner Bayer
Źródło: http://www.flickr.com

często brakuje, tym sposobem ich nastrój się polepsza.

Bardzo nam miło, że poświęciłeś swój czas, by przeczytać nasz wpis. Jeżeli czujesz ochotę na więcej, to kliknij link jonizatory wody i przejdź do kolejnej strony.

Takie lampy mogą zapewniać naprawdę świetne wyniki, więc cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Ustawia się je w konkretnej lokalizacji mieszkania. Korzystanie z podobnych urządzeń nie nastręcza jakichkolwiek kłopotów. Lampy nie są także drogie, dlatego na ich kupno pozwolić może sobie każda osoba. Należy pamiętać, że depresje związane z porami roku to nie tylko domena osób dorosłych. Pojawiają się one także w przypadku dzieci, jeśli więc zobaczy się zmianę zachowania u własnej pociechy, można zastanowić się nad skorzystaniem z odpowiedniej lampy (wszystko co musisz wiedzieć na temat lamp antydepresyjnych).

Czasami przydatna okazuje się też porada profesjonalisty, przede wszystkim jeśli mimo usilnych zabiegów stan obniżonego nastroju ciągle się utrzymuje. Tylko on będzie umiał postawić odpowiednią diagnozę. Może się bowiem zdarzyć, że to co uważa się za jedynie depresję związaną z brakiem słońca, w praktyce jest normalną depresją, którą trzeba zacząć leczyć (zobacz szczegóły na

Tagi: , , , ,