Skaleczenia w trakcie porannego golenia – jak sobie z nimi poradzić?


Zacięcia przy goleniu bolą każdego mężczyznę. Z drugiej strony jest to zupełnie wytłumaczalny, a ponadto rozumiany powód, przez który skóra twarzy goi się minimum kilka dni. Dzięki używaniu firmowych żeli po goleniu, bogatych w substancje szybko-gojące, proces ten możemy skrócić w sposób zdecydowany.

Golenie „firmówkami” przyspiesza gojenieUmiejętności przy goleniu są rzecz jasna najważniejszym wyznacznikiem powodzenia oraz ostatecznego rezultatu tej czynności. Bez odpowiedniej wprawy, znajomości własnego zarostu nie pomoże nawet najlepsza maszynka, komplet akcesoriów dedykowany od firmy dr Harris czy Baxter of California, czy ciągłe kremowanie twarzy (Baxter of California – tonik).

Chcesz poznać inny aspekt przedstawianej sprawy? Zobacz więcej porad pod linkiem (https://e-sentiell.com/pol_m_bizuteria-srebrna_pierscionki-srebrne_obraczki-478.html) – one niewątpliwie rzucą nowe światło na analizowany temat.

Zbagatelizowanie wrażliwej skóry twarzy, nieprawidłowy kąt przy stawianiu maszynki powodują praktycznie zawsze urazy. Tego typu postępowanie zawsze kończy się krwią przed lustrem.

kosmetyki do golenia

Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy poza tym, iż w trakcie golenia bardzo istotny jest też dobór odpowiedniej maszynki, nie warto na niej oszczędzać. Zacięcie może jednak pojawić się zawsze. Kremy po goleniu dają skórze męskiej twarzy wilgotność, gwarantują też szybsze gojenie się po występujących zacięciach. Do zatamowania ran posłuży też ałun, dostępny np. jako dezodorant w sztyfcie. Jego funkcje nie ograniczają się wyłącznie do goleniowej kwarantanny – ałun jest również bardzo dobrym sposobem na pozbycie się niemiłego zapachu z organizmu (ałun – zobacz). Stąd też stosowany w praktycznym opakowaniu jako sztyft, posłuży panom nawet przez rok.

Ostrożności nigdy za wielePośpiech każdego dnia sprawi, iż na wiele czynności, także golenie, nie będziemy mieli czasu. Często w najlepszym przypadku możemy na nie poświęcić parę minut. Wtedy łatwo o zacięcie się, które spowodowane jest naszą nieuwagą oraz zbytnim pośpiechem.

maszynka do golenia
Warto wówczas zastanowić się nad czynnością, której widocznie poświęcamy za mało czasu. Zgolenie włosów na twarzy to nie jest kwestia jednego błyskawicznego ruchu pędzelka oraz żyletki, a wielu panów niestety właśnie tak wykonuje tę czynność. Zanim postawią na droższe kosmetyki niech wdrożą prostą radę – niczym kierowcy na drodze – do serca. Spowolnienie golenia, wydłużenie ruchów i poprawki (golenie pod i z włosem) na pewno przyczynią się do zmniejszenia zacięć i bólu, którzy odczuwamy.