Hospicjum dla najlepszej opieki


Niestety, ludzkie ciało jest zawodne. Schorzenia powiązane ze starszym wiekiem i choroby nowotworowe zazwyczaj sprawiają, iż człowiek wymaga całodobowej opieki. Bliscy nie w każdym przypadku umieją mu ją zapewnić, ponieważ mają własne obowiązki, jak chociażby praca zawodowa.

leczenie w hospicjum

Autor: Interested Bystandr
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto, nie są przeszkoleni medycznie i niektóre zabiegi ich przerastają. W takich sytuacjach wyjściem okazuje się hospicja w Katowicach lub hospicjum w innych miastach Polski. Takich zakładów jest obecnie naprawdę dużo, gdyż stale wzrasta zapotrzebowanie na ich usługi. Polskie społeczeństwo nieuchronnie się starzeje. Każde hospicjum gwarantuje świetny poziom opieki, z tego powodu wiele osób decyduje się na umieszczenie w nim kogoś bliskiego.

W śląskim hospicjum pracują lekarze i pielęgniarki, jacy są zaznajomieni z tematyką opieki paliatywnej. Człowiek, jaki znajduje się w końcowym stadium śmiertelnej choroby nie jest osobą zwyczajnie chorą, dlatego jego potrzeby są zdecydowanie inne, co warto mieć na uwadze. Potrzebuje z reguły dużo leków (jakie byłyby w stanie zmniejszyć ból) oraz zainteresowania innych ludzi. Do hospicjów czasami przychodzą wolontariusze, którzy spędzają czas z pacjentami, czytając im książki, grając z nimi w gry planszowe, bądź zwyczajnie rozmawiając. Wiele osób obawia się, że umieszczenie chorego w hospicjum (strona przedsiębiorstwa Hospicjum Św. Franciszka z Katowic-wciśnij na link to łącze) znaczy, że się o niego nie dba. Jest to bardzo nieodpowiednia postawa, ponieważ w domu nie zawsze można zapewnić mu stosowną opiekę. Ewentualnie, można zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest hospicjum domowe – chory pozostaje w domu, a lekarz neurolog legionowo i pielęgniarka opiekują się nim w ciągu dnia. Jest to znakomity kompromis, przede wszystkim jeżeli osoba umierająca nie chce przenieść się do zakładu lub byłoby to dla niej związane z problematycznym stresem.

Hospicja to zakłady, które są wyspecjalizowane w gwarantowaniu pomocy osobom, które umierają. Opiekują się nie tylko ludźmi w wieku podeszłym, ale też małymi dziećmi. Decydując się na umieszczenie kogokolwiek w hospicjum dobrze jest wybrać zakład, który znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania, żeby nie mieć problemów z ewentualnymi odwiedzinami. Dla chorego człowieka faktycznie niemałe znaczenie ma systematyczny kontakt z rodziną i przyjaciółmi.