O czym trzeba pamiętać podczas wybierania autokaru albo busa na przewóz pasażerów.W niejednym przypadku, gdy zachodzi konieczność przewiezienia nieco dalej większej grupy ludzi, korzysta się z usług prywatnych przewoźników. Okazji na to nie brakuje, bo przecież i młodzież bez przerwy gdzieś jeździ na wycieczki, i organizuje się są najróżniejsze imprezy, i na takie właśnie okazje będzie potrzebny bezpieczny i wygodny autobus.

podróż

Autor: Ed Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Przy wynajmowaniu należy szczególnie uważać na bezpieczeństwo, bo niestety nadal nie do końca jest z tym dobrze. W teorii kierowcy i właściciele pojazdów mają przestrzegać obowiązujących przepisów, więc (monitoring Gdańsk i Gdynia – przejdź) wynajem busów raczej powinien być całkowicie bezpieczny. W praktyce różnie z tym może być, o czym wiele osób miało okazję przekonać się przed jakimś wyjazdem. Autokary niekiedy nie są sprawne technicznie, niekiedy stan ich jest wręcz zagrażający podróżowaniu, a niekiedy dochodzi nawet do sytuacji, kiedy kierowca nie posiada prawa jazdy lub znajduje się pod wpływem alkoholu. Dlatego też przed wyruszeniem w drogę należy sprawdzić wszystko, nie należy tu mieć żadnych obiekcji, bo przecież chodzi o bezpieczeństwo podróży.

Firm które oferują wynajem autokarów działa na rynku dość dużo, więc tak naprawdę będzie w czym wybierać. Zdarzają jednak takie okresy roku, gdy może być ciężko z czymś wolnym, jeżeli więc ktoś będzie planować wyjazd, to powinien o tym odpowiednio wcześnie pomyśleć. Niezwykle istotne dla kosztów wynajmu jest dobranie autokaru do ilości pasażerów. Firmy przewozowe dysponują najczęściej szeroką flotą, od niedużych kilkuosobowych busów do wielkich, klimatyzowanych autokarów.

goście weselni

Autor: F. D. Richards
Źródło: http://www.flickr.com
Cena wynajęcia jest oczywiście w pierwszej kolejności uzależniona od wielkości autokaru, więc najlepiej będzie znaleźć taki pojazd, w którym ilość wolnych miejsc będzie jak najmniejsza. Warto się także zastanowić nad standardem, jeśli przejazd będzie krótki, to płacenie za wc (projekty miejskich toalet publicznych) czy telewizory nie będzie się opłacać. Wiele firm przewozowych oferuje również inne, mniej typowe usługi, więc jeśli ktoś będzie chciał, to może na przykład wynająć elegancki samochód na wesele.
Tagi: , , ,