Jakie mamy sposoby, by stworzyć ciekawe materiały reklamowe, które będą oddziaływały na klientów?


Poligrafia to dziedzina techniki, która zajmuje się procesami przygotowywania druku. Wykorzystuje się ją do opraw graficznych książek, broszur czy ulotek. Stosuje się ją też do nadruków na tekstyliach oraz ceramice. W ten sposób przygotowane produkty są później stosowane w procesie reklamy, więc tego typu metody są powszechnie używane przez przeróżne firmy, żeby zbudować świadomość swojej marki.

Obecnie już standardowe ulotki nie dają gwarancji reklamowego powodzenia, w związku tym właściciele firm muszą ścigać się w znajdowaniu pomysłów na innowacyjne gadżety ze znakiem firmowym. Te, które przyciągną uwagę klienta. Najbardziej skuteczne są rzeczy codziennego użytku, a są to przykładowo szklanki, torby ekologiczne czy notatniki. Dzięki nowym technologiom i pójściu na przód technik wykorzystywanych w drukarstwie jest możliwość, żeby na takie gadżety nanieść logo firmowe, niezależnie od surowca, z którego są wykonane.

Więcej – kartki pocztowe

Drukarnia

Źródło: http://www.sxc.hu

Drukarnie dostają obecnie wiele tego typu zleceń. W jaki sposób tworzony jest wyrób poligraficzny? Cykl jego tworzenia możemy podzielić na dwie części.

Zastanawiasz się, co inny autor wspomina o omawianym w tym wpisie zagadnieniu? Ten wpis z witryny wyjaśni Twe zagwozdki.

Jedną z nich jest przedprodukcyjna, a kolejną produkcyjna. Faza pierwsza ma dwie części – pierwsza polega na zrobieniu wywiadu z klientem, aby jak najlepiej dopasować projekt do jego potrzeb, druga natomiast obejmuje wszystkie prace przygotowawcze w drukarni. Większość wyrobów poligraficznych robiona jest na konkretne zamówienie, by najlepiej dobrać gadżety reklamujące do konkretnej firmy. Poligrafia wykorzystuje przeróżne rodzaje druku. Najbardziej powszechne i często stosowane rodzaje to drukowanie wypukłe, drukowanie płaskie i drukowanie wgłębione.

Sprawdź też: drukarnie szczecin

Mówiąc o poligrafii warto powiedzieć też o sitodruku. Jest to osobna forma drukarska, używa się jej na koszulkach albo bawełnianych siatkach na zakupy. Polega na nanoszeniu przez wcześniej zrobione sito farby (polecamy farba pęczniejąca mcrsklep) drukarskiej, jaka przechodzi przez odkryte oczka siatki. Najbardziej istotnym elementem całego produktu jest stworzenie grafiki ze znakiem firmowym. Jeśli grafika ma być różnokolorowa to wtedy robimy separację kolorów i w tym celu do każdego robimy oddzielne sito.