Jakim sposobem dobrać buty do biegania?


Jedno z najbardziej fundamentalnych pytań, każdego debiutującego biegacza – „w jaki sposób wyselekcjonować buciki do biegania ?” Wybór butów do biegania jest nie lada sztuką, o ile pragniesz pozbyć się zwiększonego ryzyka powstania wszelakich kontuzji, zwichnięć a także innych urazów, przejrzyj ten wpis, który pozwoli ci zakupić obuwie dobrze dopasowane do twej stopy.

Klasyczne Sneakersy New Balance to bardzo dobre buciki do rekreacyjnego biegania, gdyż dobre buciki do biegania to takie, które w treningach nie będą nam przeszkadzać i zagwarantują nam wygodę użytkowania, będą zwyczajnie wygodne. O ile zachwycisz się wygodą już na początku a także stwierdzisz, że buty mają to coś – nie frapuj się i kup – pod warunkiem, iż przebiegłeś się w nich trochę po sklepie.

buty

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Zwróć uwagę na rozmiar.

Ważne jest to, że dane, które zawiera ta witryna, Cię zafascynowały. Wejdź więc na odsyłacz i przeczytaj szczegóły (https://13tattoo.pl/cennik/) omawiane wątki.

W czasie ruchu twa stopa przesuwa się do przodu o parę milimetrów. Podczas gdy przymierzasz but, upewnij się, iż wielki palec nie styka się z czubkiem buta – ustrzeżesz się czarnych paznokci. Lepiej zostawić rozstaw centymetra między wielkim paluchem a czubkiem bucika. Z tej przyczyny twoje buciki do joggingu będą częstokroć o rozmiar większe niż obuwie do chodzenia. Twa waga się liczy. Przy wadze 85 kg nie wybieramy tego samego modelu butów, co przy wadze 55 kg. Jeśli ważysz więcej aniżeli 75 kg, dobierz przede wszystkim buty damskie Sneakers z dobrą amortyzacją, to znaczy takie, które posiadają podeszwę centralną z mocniejszej pianki i dodatkową amortyzacją na pięcie oraz na podbiciu. Pamiętaj że gros damskich i męskich bucików do biegania, które dostępne są w sklepach, technologicznie przeznaczone są do wagi 75 kg. Więcej na stronie .

Droga utwardzona czy droga polna? But musi być dobrany do wariantu podłoża, po którym biegasz. Na drogi utwardzone itp. wybieraj obuwie z dobrą amortyzacją, gdyż w takim terenie najszybciej się one zużywają. Jeśli biegasz po polnych ścieżkach, dobierz buty, które dobrze trzymają stopę a także posiadają ząbkowaną podeszwę, dopasowaną do naturalnych przeszkód. O ile biegasz w terenie, poza ścieżkami bądź drogami, dla lepszej wydajności wybierz buty Sneakers damskie adekwatne do tego typu terenu (zobacz tu). Buty do biegów terenowych powinny być wytrzymałe, znakomicie utrzymywać kostkę oraz mieć dobrą przyczepność bądź system odporny na ścieranie.

Kiedy oceniać buciki do biegania? Najlepiej wybierać buciki pod koniec dnia.