Tatuaż to projekt na całe życie, co więc w momencie, kiedy pragniemy go usunąć? Pojawia się problem


No tak, być może nadejdzie taki dzień, jak pomyślimy o usunięciu tatuażu. Zrobiliśmy go bardzo dawno temu, jak jeszcze byliśmy młodzi albo na całkowicie innym etapie życia, teraz zaś taki pomysł wydaje nam się niezbyt mądry, a do tego tatuaż jest – twierdząc delikatnie – niezbyt ładny.

Pojawia się więc idea, by go zlikwidować raz na zawsze, tak jakby go nie było. Ale jak go usunąć, ile kosztuje usunięcie tatuażu? Sprawdź .

Trudno określić, jak dużo to będzie kosztować, bo zależne jest to od rożnych wytycznych, czyli wielkości, jego lokalizacji, koloru czy metody zrobienia. Dość szybko i łatwo można się pozbyć tatuażu płytkiego, czasowego. Jednakże usuwania makijażu permanentnego to już inna sprawa, bo taki tatuaż w założeniu tworzony jest na całe życie (więcej na ). Aktualnie najbardziej efektywnym sposobem usunięcia tatuażu jest laseroterapia.

Jeżeli jesteś zdania, że wiadomości zawarte w niniejszym tekście są godne polecenia, kliknij tutaj – ten unikalny serwis (http://centrumcryo.pl/masaz-sportowy-wroclaw/) też Cię zaintryguje!

Realny jest też zabieg chirurgiczny. Pozostałe mniej poznane zabiegi to dermabrazja czyli peeling chemiczny.

Metoda na pajączka

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Co bardzo istotne, każdy tatuaż powinien być usuwany w odpowiedniej klinice, przez specjalistę. Niektórzy próbująusuwać tatuaż domowymi sposobami. Używają do tego celu chlorku sodu, lecz nie jest do odpowiedni sposób. Bo taki zabieg wykonywany jest nieprofesjonalnie, więc można być pewnym, iż zostawi on nieestetyczne blizny. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, zdecydowanie prościej usunąć tatuaż płytki, czasowy. Jeśli zaś mówimy o tatuaży permanentnym to powinniśmy wiedzieć, iż jest to tatuaż (najmodniejsze wzory tatuaży) na całe życie, więc to zupełnie inny, trudniejszy przypadek. W przypadku tatuażu czasowego barwnik wprowadzany jest w wierzchnie warstwy skóry, tak więc po określonym czasie złuszcza się wraz ze skórą.

W sytuacji tatuaży permanentnych, barwnik przenika do głębszych warstw skóry, co powoduje, że organizm nie jest w stanie pozbyć się barwnika. Odizolowuje więc go wytwarzając wokół niego torbiel i zostawia na skórze na stałe. Kłopotem być mogą także tatuaże zrobione przez amatorów, ponieważ w przeciwieństwie do fachowych tatuaży, mogą mieć nierównomiernie rozmieszczony barwnik w skórze. Pamiętajmy więc, że tatuaż to dość specyficzna ozdoba ciała. Być może to nasza chwilowa zachcianka, więc wtedy lepiej zdecydować się na tatuaż czasowy. To pewność, że za jakiś czas nie będzie już ozdobą naszego ciała, a my być może po jakimś okresie stwierdzimy, iż jednak nam go brak. Wtedy można zdecydować się na tatuaż permanentny. To lepszy sposób niż działanie pod wpływem chwili, a później poszukiwanie sposobu na zniszczenie naszego „dzieła”. Autor