Otyłość chorobą nowoczesnych czasów – z jakiego powodu koniecznie trzeba dzisiaj walczyć z tym schorzeniem?Otyłość i nadwaga to dziś dosyć niebezpieczny problem, który dotyka zazwyczaj społeczeństw rozwiniętych. Niestety, nadmiar tkanki tłuszczowej jest negatywnie odbierany nie tylko przez wzgląd na powszechny kult szczupłej oraz wysportowanej sylwetki. Z nadliczbowymi kilogramami idą w parze liczne schorzenia, jak cukrzyca, problemy ze stawami lub ryzyko zawału serca.

moda

Autor: MKM
Z tego powodu, walka z otyłością ma dziś priorytetowe znaczenie. Nie jest to jednakowoż prosta batalia i dużo osób ją przegrywa.
Otyłość interpretowana jest jako uzależnienie od jedzenia, które powinno się leczyć tak samo jak uzależnienie od hazardu czy alkoholu. Na świecie powstają profesjonalne ośrodki, które specjalizują się w prowadzeniu terapii, połączonych z aktywnością sportową i zbilansowaną dietą. Schudnięcie nie jest jednak proste, ponieważ każdego dnia człowiek jest wystawiony na sporo pokus, na przykład w czasie zakupów w sklepie. Wszędobylskie przekąski zawierające zastraszające ilości cukru, jedzenie fast foodów lub omijanie posiłków na rzecz wieczornego obżarstwa to tylko nieliczne powody otyłości. Współczesny tryb życia sprawia, że coraz więcej osób na Zachodzie jest zmuszonych rozpocząć walkę o własne zdrowie i pozbycie się dodatkowych kilogramów. Przykładem, który wskazuje na skalę problemu jest fakt, że sklepy wprowadzają do swojej oferty odzież xxl, ponieważ takie jest zapotrzebowanie grupy docelowej. Obecnie również popularne sieciówki mają w ofercie bardzo duże rozmiary.

kurtki

Autor: Will Fisher
Źródło: http://www.flickr.com
Dużym problemem jest poza tym otyłość dzieci. Zdarza się, że rodzice przenoszą złe przyzwyczajenia żywieniowe na swoje pociechy. Sposób odżywiania w dzieciństwie może wywierać istotny wpływ na zdrowie dzieci i ich dorosłe nawyki.

Kliknij ten odsyłacz oraz zobacz więcej (skalnik.pl/odziez/odziez-damska/odziez-damska-skarpety/welna-merino) dokładniejszych danych odnoszących się do analizowanego tutaj artykułu. Niewątpliwie jest on niezwykle emocjonujący.

Z tego względu, współcześnie tak wiele mówi się o wyrobach sprzedawanych w szkolnych sklepikach, obiadach przyrządzanych na stołówce i większy nacisk kładzie się na edukację żywieniową dzieci, by te wiedziały w jaki sposób dokonywać odpowiednich wyborów. Przekarmianie dzieci to poważny błąd, zwłaszcza jeżeli w codziennym menu królują wyroby, jakie nie są zdrowe. Podsumowując – otyłość to plaga dwudziestego pierwszego wieku, która zatacza dużo szersze kręgi. Otyłość kliniczna może stać się przyczyną śmieci, dlatego konieczna jest wizyta u dietetyka.

Tagi: , , ,