O czym powinniśmy pamiętać w zimie?Zimą musimy szczególnie dbać o nasze zdrowie. Jest to czas, kiedy nasz orgaznizm się rozstraja. Brakuje światła, które napełnia nas dobrą mocą. Odczuwamy potrzebę długiego snu. Mamy też wilczy apetyt, głównie na potrawy o dużej zawartości cukru i tłuste. Jest to normalna reakcja ludzkiego ciała na ochłodzenie się temperatury. W tym czasie niezwykle łatwo o przeziębienia. Stąd też powinniśmy właściwie się żywić i systematycznie uprawiać sport. To właśnie aktywność fizyczna może nam podnieść samopoczucie. Przyczyni się też do lepszej przemiany materii, dzięki czemu nie zadziwi nas po okresie zimowym oponka na naszym brzuchu.


 

buty, sklep górski, turystyka

Źródło: http://www.skalnik.pl/
Bardzo dużą rolę w czasie zimy odgrywa również porządna odzież. Trzeba przed każdorazowym wyjściem kontrolować pogodę, która jest na dworze, aby we właściwy sposób ochronić się przed mrozem. Najbardziej powinniśmy chronić kończyny i głowę. To właśnie te obszary ciała są szczególnie narażone na działanie mrozu. Dlatego jeszcze przed okresem zimowym trzeba przejrzeć naszą szafę, żeby zorientować się, czy nasza zimowa odzież jest w dobrym stanie. Warto przed okresem zimowym odświeżyć kurtki, a płaszcze dać do czyszczenia. Przyglądnijmy się także szalom i rękawicom, czy nie posiadają dziur.
 
Jeżeli musimy nabyć nowe akcesoria na zimę, powinniśmy zainwestować w dobre produkty, które będą nam służyć latami. Pójdźmy do turystycznych marketów, gdzie trafimy na dobre marki. Znane firmy mają do zaoferowania ubrania wysokiej jakości, które nie tylko ochronią nas przed zimnem, ale również zapewnią nam komfort noszenia. Dzięki najlepszym tkaninom i specjalnej technologii, rękawiczki the north face (zobacz na stronie: idealnie sprawdzają się w dowolnych okolicznościach. To właśnie dłonie najczęściej nam najbardziej marzną, dlatego musimy w szczególny sposób zadbać o ich ochronę.

Możliwe, że nie każdy o tym wie, ale najwięcej ciepła ucieka przez głowę, stąd też zimą koniecznie trzeba zakładać czapkę. Czapki the north face (strona tutaj) to pewność wysokiej jakości. Można je dostać w wielu modelach, więc na pewno każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Tagi: ,