Nowoczesne baryOd bardzo dawnych czasów istniały na świecie miejsca, do których przychodziło się, by za pieniądze zjeść posiłek. Lokale tego rodzaju w ciągu wieków uległy ewolucji i zmieniały postać, dochodziły również formy całkiem nowe. Aktualnie oferta gastronomiczna jest tak bogata, że czasami nie wiadomo, na co się zdecydować. Bardzo wiele zależy oczywiście od gustu klienta, jego upodobań, a co najważniejsze od zasobności jego portfela.

Istnieją bowiem takie restauracje, na posiłek w których stać tylko nielicznych. Po przeciwnej stronie do nich stoją tanie lokale, w których stołuje się na przykład wielu studentów. W Polsce bardzo chętnie odwiedzane są także pizzerie, które zazwyczaj prezentują bardzo bogatą ofertę. Można je wyszukiwać wyszukując w Internecie przykładowe hasło „rekomendowane pizzerie Zielona Góra”. W sieci WWW istnieją specjalne strony, na których można wyszukiwać restauracje i pizzerie na określonym terenie, przeglądać ich ofertę i zamówić jedzenie do domu.

Wnętrze restauracji

Autor: Kurman Communications, Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Bary mleczneJedną z najtańszych alternatyw w celu spożycia obiadu jest wybranie się do baru mlecznego. Lokale tego rodzaju występują nagminnie w większych miejscowościach w Polsce i zazwyczaj cieszą się dużym powodzeniem. Bardzo chętnie odwiedzane są te, które zlokalizowane są blisko ośrodków uniwersyteckich i uczelni. Studenci często doceniają możliwość spożycia domowego obiadu za kilka złotych. Oferta barów mlecznych na terenie kraju jest stosunkowo zróżnicowana. W ofercie są głównie dania z typowej kuchni polskiej, zupy i zestawy obiadowe. Dużą popularnością cieszą się potrawy mączne, takie jak pierogi czy naleśniki.

Luksusowe restauracjeW opozycji do najtańszych barów mlecznych znajdują się luksusowe lokale, które też można spotkać we wszystkich dużych miastach.

Danie restauracyjne

Autor: Travel Manitoba
Źródło: http://www.flickr.com

W lokalach tego rodzaju klientami są najczęściej najbogatsi ludzie, restauracja taka przykładowo bardzo dobrze nadaje się do świętowania jakiejś wyjątkowej okazji. Dużą popularnością cieszą się lokale oferujące specjały kuchni innych krajów. Restauracja włoska w Zielonej Górze jest jedną z najpopularniejszych tego typu form. W ostatnim czasie powodzeniem cieszą się także lokale i restauracje, oferujące sushi, tak samo jak rozmaite restauracje chińskie i tajskie.

Tagi: , , , , , ,