Jak rozliczyć podatek przez internet. Krok po kroku

0 Comment


Jak rozliczyć PIT? Rozliczanie podatku PIT to doroczna bolączka wielu rodaków. Trzeba jednakże o tym pamiętać, ażeby później nie mieć problemów z urzędem podatkowym. Jak rozliczyć PIT przez internet? Gdzie odnaleźć wniosek PIT? Poniżej odnajdziecie przewodnik, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się również, kiedy uzyskacie zwrot podatku, a także jakie są najczęstsze błędy podczas wypełniania PIT-u.

Do końca kwietnia należy wypełnić jak też dostarczyć zeznanie podatkowe. Wiemy o tym świetnie, bo co roku data jest ta sama. Jednakże połowa z nas obliczanie PIT 37 zostawia na ostatnią chwilę. W urzędach skarbowych największe kolejki zawsze tworzą się w ostatniej połowie kwietnia. Odkładając, a potem wypełniając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres oraz omyłki, o które bardzo łatwo. Najczęściej zapominamy o podpisie. Wtedy urząd przyzywa nas do jego dopełnienia i trzeba się fatygować drugi raz. Mylimy także NIP zakładu pracy ze swoim NIP-em. Pamiętajmy, że możemy wpisać w deklarację po prostu swój numer PESEL. Niekiedy gubimy się w tabelkach oraz mylimy rubryki, przykładowo dochód oraz przychód.

formularz PIT 37

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Dość częstym błędem jest też zaznaczanie przez małżonków opcji, iż rozliczają się wspólnie, podczas gdy jedno z nich, prowadząc działalność, powinno odprowadzać podatek liniowy. Ogonków na razie nie ma, więc warto z tego korzystać. Przesyłając deklarację już teraz, możemy się spodziewać, że prędko otrzymamy zwrot podatku. To, jak prędko pozyskamy pieniądze, zależy od paru czynników: okresu złożenia PIT (zobacz pit 2018 online) 37, sposobu, w jaki to uczynimy oraz podania bądź nie podania numeru konta . Najprędzej zwrot uzyskają te osoby, jakie złożą deklarację możliwie szybko, drogą elektroniczną i podadzą swój numer konta bankowego. Mogą się oni spodziewać pieniędzy w czasie blisko dwóch tygodni. Częstokroć zwrot przychodzi ekspresowo, po paru dobach.

Rozliczenie podatku dochodowego przez internet jest bardzo prostą formą realizacji tego problematycznego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, że możemy deklarację wysłać drogą elektroniczną, unikniemy ogonków w urzędach podatkowych oraz pocztowych i mamy pewność, że deklaracja była wypełniona poprawnie. Po pierwsze szczędzimy czas, możemy to zrobić w każdej chwili w domu. Warunkiem jest posiadanie laptopa z dostępem do internetu. Musimy również zainstalować stosowną wtyczkę, jaka umożliwia nam dokonanie tego rozliczenia.

Kiedy już przeczytasz ten tekst, to spojrzyj również na podobne witryny (https://www.naklejki-wroclaw.pl/), które zawierają nie mniej interesujące informacje – one niezwykle Cię pochłoną.

Podczas wpisywania informacji system poprowadzi nas „za rękę”, krok po kroku, wskazując potencjalne błędy, a także przeliczy za nas część merytoryczną zeznania, a więc poprawnie wyliczy podatek od pozyskanego dochodu.

Tagi: , , , ,