Znacznie częściej zalecane są przez mamy pieluszki bambusowe


Kiedy nasze dziecko rozpoczyna postawiać pierwsze kroki, to jest to dla nas znak, że musimy rozglądać się za jego pierwszymi butami. Muszą one odpowiednio trzymać nogę oraz posiadać dobrze ukształtowaną podeszwę, tak aby kształtowała jego stópkę.

Dwójka maluchów

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Takie buty powinny posiadać sztywniejszą, ale jednocześnie giętką podeszwę, aby w czasie chodzenia dopasowywała się do kroków dziecka. Potem jak już potomstwo będzie starsze, to nie musi posiadać już butów, które solidnie przylegają do kostki, lecz i tak wciąż trzeba przypilnować, aby kapcie dla dzieci były zrobione ze sztywniejszego materiału i nie rozchodziły się po pewnym okresie od noszenia, gdyż wtenczas może się okazać, że potomstwo podczas chodzenia będzie stawiało nogę bardziej do środka, lub na zewnątrz, a my tego nie zauważymy. Polecane ekotuptusie na .

Dla maluchów podatnych na alergie najlepsze są pieluszki bambusoweJeśli nasze dziecko ma wrażliwą skórę oraz co chwilę pojawią się na niej jakieś odparzenia, to warto korzystać z pieluszek wielorazowych, które będą antyalergiczne, antyodorowe i jednocześnie będą zapewniały 60% chłonności. Takie pieluszki bambusowe, które coraz częściej są polecane nie tylko przez producentów oraz położne, ale także przez inne mamy zrobione są z połączenia bawełny oraz włókien bambusa – produkt na stronie, co sprawia, że są wyjątkowo delikatne i trwałe, a w dotyku przypominają satynę. Dodatkowo przez to, że są gładkie i miękkie wygodnie otulają pupę dziecka nie powodując żadnych podrażnień oraz otarć, a co się z tym łączy, oferując gwarancję, że będzie odpowiednio pielęgnowana.

Bierzmy to co odpowiednie
Materiałów dla dzieci, które są niezbędne do ich odpowiedniego rozwoju jest wiele, przez to tak istotne jest to, abyśmy przed zakupem rzetelnie sprawdzili dany produkt, poczytali zdania o nim i dopiero wtedy zadecydowali, czy jest on naprawdę odpowiedni dla naszego dziecka. Im większe zaufanie będziemy mieli do konkretnego przedmiotu, tym bardziej będziemy z niego zadowoleni. Źródło: