Dochodzenie do zdrowia po urazie


Wypadek przeważnie dzieli nasze życie na to „przed” i „po”. Jednak dzięki rehabilitacji możemy powrócić do życia sprzed wypadku.
Jak wybrać dobrego fizjoterapeutę?
W przypadku dolegliwości związanych z wypadkiem powinniśmy szukać rehabilitantów wykonujących zabiegi które odpowiadają dokładnie naszym urazom. Osoby poszukujące zabiegów relaksacyjnych, np. masaży spodziewają się zupełnie innych konsekwencji niż np. trenujący sportowcy.
Sprawdźmy kompetencje, gdyż nie każde złoto co się świeci, jak powiada stare przysłowie.

Masażysta

Autor: Norton Gusky
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy wziąć tę radę pod uwagę przy poszukiwaniu dobrego rehabilitanta. Ładna strona www lub spora reklama w mediach nie może stanowić dla nas jedynego kryterium. Najbardziej przez nas branym kryterium są kwalifikacje, a zatem kierunkowe wykształcenie, ukończone kursy, oraz doświadczenie zawodowe.

Jeżeli masz zamiar wysondować więcej na ów wątek, na pewno przyda Ci się bieżąca treść. Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam zgłębisz swe wykształcenie.

Przed pierwszą wizytą u specjalisty dobrze jest zapisać na kartce pytania, które nas dręczą. To pozwoli nam wybrać rehabilitanta, który zapewni skuteczną pomoc, zgodną ze współczesną wiedzą medyczną i najlepszymi praktykami w zawodzie. Albowiem jeśli rehabilitant zaproponuje nam zabiegi metodą McKenziego, mając w swojej szufladzie czy na ścianie gabinetu certyfikat wydany przez McKenzie Institute International, możemy być pewni, że jesteśmy w dobrych rękach. Przy okazji pierwszej wizyty powinniśmy zwrócić uwagę na warunki higieniczne i wyposażenie, np. kiedy chcemy masaż (idź do mojej strony).
Szukajmy opinii.

Dobrym źródłem informacji są inni pacjenci. Warto zasięgnąć porad krewnych i przyjaciół, czy ktoś zna dobry gabinet lub posiada dobre doświadczenia z rehabilitantem, do którego mamy zamiar się udać.
Sporo przydatnych wiadomości znaleźć można również w sieci. Internauci ochoczo udzielają informacji w tym temacie. Możemy przy pomocy wyszukiwarki znaleźć gabinet, dodając w słowach kluczowych miasto z w którym poszukujemy gabinetu, czyli fizjoterapia (zobacz również gabinet fizjoterapii milanówek) (zobacz przykłady na lub masaż. Dobrym wyjściem jest także szukanie opinii na tematycznych forach internetowych w dużych portalach tudzież serwisach poświęconych rehabilitacji czy medycynie.