Jak powinny wyglądać funkcjonalne i wygodne zestawy mebli dla dzieci.

0 Comment


Dziecięce meble, podobnie jak pozostałe produkty dla nich, powinny spełniać odpowiednie wymagania w kwestiach bezpieczeństwa i funkcjonalności. Muszą także mieć odpowiednie certyfikaty, szczególnie jeśli będą z nich korzystać maluchy.

meble dla dzieci

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Ogromne znaczenie, czy to w domach prywatnych, czy w żłobkach i przedszkolach, mają kwestie bezpieczeństwa. Dziecięce meble przede wszystkim zrobione być muszą z surowców, które są w pełni bezpieczne, ponieważ maluchy bardzo często wykorzystują swoją buzię do badania świata i żaden element łóżeczka albo szafki nie może nieść zagrożenia. Każdy producent mebli dziecięcych powinien stosować odpowiednie farby, jakie nie będą zawierać żadnych szkodliwych związków. Musi również przypilnować, aby jego produkty nie zawierały żadnych wystających elementów czy ostrych brzegów. W przypadku szafek bardzo dobrze będzie się sprawdzać okleina PCV, która doskonale wygładza ostre krawędzie elementów, z jakich je zrobiono.

Kwestie bezpieczeństwa mają ogromne znaczenie, lecz nie mniej istotne będą także względy użytkowe. Meble dla dzieci należy dostosować do wzrostu i możliwości maluchów, które będą z nich korzystać. Jeśli na przykład szatnie przedszkolne będą zbyt wysokie, to będzie to nie tylko mało wygodne do korzystania przez przedszkolaków, ale także w pewnych przypadkach nawet dla nich niebezpieczne. Dzieci mogą się próbować wdrapywać i wspinać na szafki, a jeśli będą one zbyt wysokie, to zakończyć się to może jakimś nieszczęśliwym wypadkiem.

pokój dla nastolatka

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
Z tego też powodu każdy producent mebli dziecięcych – musi zadbać też o to, żeby oferowane przez niego produkty posiadały odpowiednią, dostosowaną do wieku użytkowników wielkość. Nie można też zapominać o jeszcze jednej niezwykle ważnej kwestii, którą zwyczajnie jest wygląd takich mebli. Małe dzieci bardzo lubią barwną kolorystykę i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i meble np stoliki dla dzieci były tak zrobione. Ilość dostępnych materiałów stolarskich jest tak ogromna, że można z nich zrobić naprawdę fantastyczne dziecięce zestawy.
Tagi: , , ,