Oświetlenie dla dzieci – jakie idee należy zastosowaćGdy mamy dzieci dobrze wiemy, że będziemy musieli zmierzyć się z mnóstwem wyzwań. Każdego dnia czekają na nas tony wyzwań. Nikt jednak nie narzeka, bo dzieci to ogromne szczęście. Trzeba jedynie postarać się jakoś nad wszystkim zapanować. Bo kiedy jesteśmy rodzicami i rozpoczyna się remont w domu, to możemy być rzeczywiście skołowani, od ciągłego robienia wszystkiego, żeby jakoś to wyszło. Nawet przy przestawianiu mebli może być spora zawierucha.

aranżacja pokoju dziecięcego

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak, gdy chodzi o kupowanie oświetlenia do dziecięcego pokoju, nie musi być tak źle. Wybierając lampy dziecięce musimy zwrócić uwagę na parę ważnych aspektów. Najważniejsze, to by pokój był porządnie oświetlony. Lampy sufitowe powinny być dopasowane do rozmiaru pokoju. Najlepiej żeby żarówki były skryte w żyrandolu, żeby zwykła zabawa piłką lub jakąkolwiek inną zabawką nie uszkodziła ani obudowy lampy, ani też nie stłukła się w takiej sytuacji żarówka. Kupując kinkiet dla dzieci można kupić takie, które podobają się naszym dzieciom. Można kupić takie, które będą przypominały o ich ulubionej bajce. Dobrze zainstalować takie kinkiety przy łóżku wszystkich dzieci. W razie jakiegoś koszmaru warto nauczyć dziecko tego, by włączało taki kinkiet. Poza tym na pewno milej dzieciom zasypia się przy świetle z takich kinkietów. Oświetlenie do kuchni Kiedy urządzamy kuchnie musimy nie zapominać o tym jak istotne jest oświetlenie do kuchni. W tych czasach mamy naprawdę duży wybór, jeśli chodzi o wybór oświetlenia kuchni. Popularne i warte uwagi jest podświetlenie szafek. To naprawdę genialna sprawa. Musimy wziąć pod rozwagę tego typu rozwiązanie. Oczywiście musimy mieć też oświetlenie sufitowe w kuchni, bo bez takiej lampy ciężko będzie dobrze funkcjonować w kuchni. Jednak poza głównym źródłem światła dobrze postawić też na to mniej rzucające się w oczy światło.

pokój dziecięcy

Autor: amy gizienski
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musimy przecież za każdym razem zapalać żyrandola. Jeśli nasza kuchnia została odgrodzona barkiem od innego pomieszczenia, to możemy pomyśleć o podświetleniu szafek i o paru nowoczesnych lampach zawieszonych nad barkiem. W takiej sytuacji nie będzie niezbędna dodatkowa lampa na środku sufitu w kuchni. Oczywiście wszystko zależy od tego jak wygląda nasza kuchnia i co będzie dla niej optymalnym rozwiązaniem w kwestii oświetlenia, ale nie tylko.
Tagi: , , ,