Co to jest znak towarowy i jakie rozróżniamy typy znaków towarowych?


Znakiem towarowym zdoła być wszelkie oznaczenie, jakie wolno wyimaginować w sposób graficzny. Znakiem towarowym zdoła więc być rysunek, grafika, forma przestrzenna, a nawet dźwięk czy melodia. Symbol towarowy jest też nazywany mianem loga, znaku firmowego bądź również symbolu handlowego.

Jeśli potrzebujemy, by znak towarowy był objęty osłoną, konieczna jest rejestracja znaków towarowych w właściwym urzędzie. W Polsce za rejestrowanie symboli towarowych jest odpowiedzialny Urząd Patentowy RP, jakiego siedziba znajduje się w Warszawie.

Bez strachu – zobacz link na stronie (http://www.zelwak.pl/), który kieruje do podobnej witryny. Przeczytasz na niej przykuwające wzrok wpisy w odniesieniu do omawianego tutaj tematu.

Prawo, które ochrania znak towarowy jest aktualne poprzez 10 lat, aczkolwiek okres ten wolno rzecz jasna przedłużyć.

prawo

Źródło: flickr.com

Jak już nadmieniliśmy, znaki towarowe mogą być przedstawiane na rozliczne sposoby. Wśród rodzajów znaków towarowych zdołamy wyszczególnić w szczególności znaki ruchome, gesty, znaki dźwiękowe, oraz także znaki słowne czy również znaki graficzne. Dodatkowo znakiem towarowym może być także kolor, hologram czy też symbole zapachowe.

Aby przeczytać kolejne bardzo ciekawe informacje powiązane z opisanym tu wątkiem, na pewno przyda Ci się dobra witryna (http://mariuszboruch.pl/uslugi/prawo-rodo/). Więc kliknij w poniższy link.

Kiedy konkretna firma zarejestruje swój symbol towarowy, nikt nie posiada prawa z niego skorzystać. Zastosowanie czyjegoś, zarejestrowanego symbolu towarowego jest niezgodne z prawem i zdoła wiązać się z sporymi sankcjami karnymi, w tym także z grzywną. Znak towarowy to własność przemysłowa konkretnej firmy, jaka go zarejestrowała.

rejestracja znaku

Źródło: pixabay

Jeśli ciekawią nas usługi powiązane z wszechstronną osłoną własności przemysłowej oraz intelektualnej w dziedzinie symboli towarowych, to z pewnością odpowiednią pomoc zapewni nam biuro patentowe Gdańsk. Biura patentowe działają na terenie wielu różnorodnych miast, oferta jest na tyle przestronna, że zapewne odszukamy interesujące nas usługi. Przedsiębiorstwa patentowe mają duże doświadczenie oraz duże kwalifikacje, wobec tego we wszelkich sprawach połączonych z obroną symboli towarowych czy również naruszeniem praw znaku towarowego, można zwrócić się oczywiście do biura patentowego. Więcej informacji na witrynie