W jakiego powodu młode osoby chcą ubierać markowe buty, skąd się wzięła popularność klasycznych trampek.


Tagi: , ,
Modne buty to dla wielu młodych ludzi bardzo istotna rzecz. Dla kupna wymarzonego modelu są w stanie naprawdę wiele zrobić, niektórzy potrafią zbierać na to nawet przez kilka miesięcy, oszczędzając na czym się tylko da. Ale radość po takich wyrzeczeniach, a także zazdrość kolegów i koleżanek jest naprawdę warty tego.

Kultowego obuwia w historii było już wiele, przewijały się wśród nich zarówno glany ze skóry, jak i buty do basketballu. Do legend tego typu można też zaliczyć, w co pewnie wiele osób nie uwierzy, zwykłe trampki – zobacz najmodniejsze czarne trampki. Dla wielu tego typu obuwie kojarzy się z zajęciami wf-u sprzed dwóch dekad, gdy nie było innych butów sportowych i wszyscy nosili klasyczne czarne trampki i w nich grali w piłkę i biegali. Ich jakość zostawiała wiele do życzenia, co bardziej sprawnym chłopakom para mogła zaledwie wystarczyć na parę tygodni, lecz jeśli tylko taka możliwość była, to trzeba było w nich chodzić. Później trampki zostały nieco zapomniane, lecz powróciły jako legendarny i ponadczasowy model firmy Converce.

Projektowanie butów, trampki

Autor: Justin Wolfe
Źródło: http://www.flickr.com

To te właśnie trampki zostały kolejną legendą w obuwiu, i źródłem westchnień dużej ilości młodych ludzi. Firma przede wszystkim postawiła na jakość, nie było mowy o tym, aby but po pewnym czasie ubierania mógł się w jakimś miejscu porozklejać. Pojawiło się również wiele ich rodzajów i wzorów. Oprócz klasycznych, do kostki, bardzo popularne również się stały trampki wyższe.

Niezwykle interesująco przedstawia się także ich kolorystyka. Rzecz jasna najczęściej wybieranym modelem jest klasyczna czerń, lecz poza tym dało się zakupić trampki w kolorze zielonym, białym, niebieskim czy czerwonym. Bardzo do popularności trampek przyczynili się aktorzy i celebryci. Wystarczyło, że jakaś ikona mody pokazała się oficjalnie w takich butach na nogach, żeby w ciągu następnych dni półki w sklepach zaczęły być całkiem puste. Być może i ta moda, jak sporo innych, również kiedyś minie, ale klasyczny, czarny model trampek raczej długo będzie zakładany przez kolejne pokolenia miłośników kultowych butów.