W jaki sposób wybrać odpowiednią zębową protezę?

Idealna zębowa proteza to taka, jaka przynosi rezultat najbardziej zbliżony do zębów naturalnych, nie uciska, gwarantuje całkowitą funkcjonalność przy rozdrabnianiu posiłków.

protetyk

Źródło: sxc.hu
Na rynku mamy kilka rodzajów zębowych protez. Na pytanie, jaka proteza (kliknij tutaj korony porcelanowe łódź) zębowa będzie w największym stopniu właściwa dla konkretnej osoby, jest w stanie odpowiedzieć protetyk. Wybór zębowej protezy winien nie tylko brać pod uwagę możliwości finansowe danego pacjenta oraz jego wyczekiwania odnośnie efektu kosmetycznego. Proteza , która zastępować będzie pojedyncze zęby albo ogromniejsze ubytki, powinna być przede wszystkim dostosowana do warunków w jamie ustnej konkretnej osoby. Jednak powinniśmy się do wizyty u stomatologa połączonej z doborem protezy zębowej przygotować jak też przedtem rozpatrzyć wady i zalety konkretnych typów zębowych protez.
rozwiązanie
Protezy ruchome – a więc takie, które możesz wyciągnąć z ust, możemy podzielić na częściowe i całkowite. Całkowita proteza, jest to dość często spotykane wyjście, jakie przy braku wszystkich ząbków, umożliwia ponownie przywrócić funkcję gryzienia. Walorem ruchomych protez jest na pewno dobra ergonomiczność oraz dobra cena. Stałe protezy natomiast są dobrą alternatywą dla ruchomych uzupełnień i wspaniale się sprawdzają w razie likwidowania kompletnego bezzębia, jak też zębów pojedyńczych. Wybór zębowej protezy to decyzja na wiele lat, nie jest to więc prosta kwestia.

Powinniśmy to dokładnie przemyśleć i – przy wsparciu profesjonalisty – odnaleźć najlepsze podejście, aby znów cieszyć się ślicznym uśmiechem jak też możnością konsumowania potraw bez najmniejszych kłopotów.