Kilka ważnych informacji na temat naszej skóry i roli, jaką pełni.


Skóra stanowi naszą naturalną ochronę, chroniąc przed wpływem przeróżnych czynników zewnętrznych. Lecz przez to narażone też jest na sporo rozmaitych zagrożeń, ma przykład pochodzących ze strony słońca.

Promienie słoneczne są niezbędne do naszego życia, one dają energię, która napędza wszystko. Lecz równocześnie spowodować mogą różnego rodzaju schorzenia, z jakich często występujący jest czerniak. Choć powodów jest powstawania jest wiele, to wielu lekarzy wskazuje na przykład na ultrafioletowe promieniowanie, które występują w świetle słonecznym. Z tego też powodu co jakiś czas powinno się odwiedzić dermatologa, który przyglądnie się skórze i skontroluje wszystkie zmiany na niej. Podstawowym badaniem do tego celu jest dermatoskopia Katowice, która polega na sprawdzeniu znamion przy pomocy specjalnego urządzenia.
Niebezpieczne kosmetyki?

Autor: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe
Skóra jest także niejednokrotnie obiektem najróżniejszych ozdób, na przykład kolczyków czy tatuaży. Wykonany w odpowiedni sposób w higienicznych warunkach tatuaż raczej będzie bezpieczny, chociaż niekiedy mogą się pojawić jakieś komplikacje. Znacznie większym problemem będzie to, że wprowadzony barwnik jest bardzo trwały i w zasadzie pozostaje na całe życie. Dawniej osoby które chciały się pozbyć jakiegoś motywu chwytały się różnych sposobów, nawet ze zdarciem całej warstwy naskórka.

Obecnie usuwanie tatuażu Śląsk wykonane być może przy pomocy nowoczesnego lasera, którym rozbija się precyzyjnie barwnik. Przeważnie do uzyskania satysfakcjonujących efektów jest potrzebne wykonanie co najmniej kilku sesji.