Z jakimi problemami możemy pójść do psychologa rodzinnego?


Jeśli ty lub ktoś z twoich najbliższych ma pewien kłopot, powinien zgłosić się z nim do fachowca. Nieważne czy jest to problem z dzieciakami, z mężem, czy rodzicami.

Na każdy problem psycholog (rozmowa z psychologiem online) ma w każdym wypadku rozwiązanie.
poduszki

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Poza terapią indywidualną i grupową jest jeszcze inna postać leczenia psychologicznego. Jest to terapia rodzinna. Nie funkcjonuje jedna standardowa szkoła terapii rodzinnej. Jeżeli gimnazjalista ma problemy w szkole lub ojciec stracił pracę, w tym czasie psycholog rodzinny niezwykle rodzinie może dopomóc. Spotkanie przy terapii rodzinnej dotyczy całej rodziny. Dlatego też uwaga psychologa skoncentrowana jest na każdym uczestniku terapii, a nie tylko na jednej osobie. Na tego typu terapii terapeuta musi być neutralny względem wszystkich oraz nie może brać strony żadnego uczestnika terapii. Rodzina na tego typu terapii nie jest oceniana. Terapeuta chce zrozumieć wszystkich oraz próbuje rozwiązywać kłopot. Nie próbuje też wyznaczać winnego zaistniałej sytuacji i nie twierdzi kto ma rację.

Formą terapii rodzinnej jest terapia (pozostałe informację dostępne będą tu) małżeństw. Ma ona za zadanie odbudować lub zbudować na nowo dobrą, zdrową więź między małżonkami. Terapia tego typu tyczy się również obecnych kłopotów jak i niewyjaśnionych dotąd problemów. Skupia się na zrozumieniu obecnych źródeł problemów oraz wyposaża pary w narzędzia, jakie zezwolą w perspektywie rozwiązywać konflikty samodzielnie. Proces takiej terapii jest oparty na współpracy obu partnerów. Bardzo ważna jest zatem argumentacja do zmiany obu osób.

Terapia małżeńska ułatwia partnerom konstruktywne rozwiązanie kłopotów oraz poprawę ich stosunków. Pomaga ona wyjść z kryzysu i odnaleźć porozumienie. Terapia małżeństw przeprowadzana jest wyłącznie przez doświadczonych terapeutów.